Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниФіларет (Денисенко), почесний ПатріархПатріарх про «церковні законопроекти»: справедливі, але не бездоганні
Новини

Патріарх про «церковні законопроекти»: справедливі, але не бездоганні

5 червня 2017 р. Патріарх Філарет під час інтерв’ю. Світлина інформаційної служби єпархії Відповідаючи на запитання журналістів під час візиту до Луцька, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет докладно зупинився на законопроектах № 4128 і 4311, котрі стосуються Церкви й останнім часом бурхливо обговорюються в Україні. Його Святість прокоментував їх так:

– Перший закон стосується механізму переходу парафії з одного центру в інший. У законі на сьогоднішній день є стаття, в якій сказано, що кожна громада має право вибору свого релігійного центру. А ось механізму, як обирать цей центр, нема... Зараз відбувається процес переходу [громад] із Московського Патріархату в Київський… У містах обласних, у Києві, в районних центрах є храми Київського і Московського Патріархатів, там це відбувається безболісно: ходили в московську церкву – перестали ходить, пішли в київську, і все тихо-спокійно. А в селах, де храм один – московський, якщо більша частина переходить у Київський Патріархат, вони хочуть взять із собою храм. А менша частина хоче залишить храм за собою. І ось між ними, парафіянами Московського Патріархату, іде боротьба за храм. Так ось, для того, щоб цієї боротьби не було, Верховна Рада повинна прийняти закон, який би регулював процес зміни чи обрання свого релігійного центру.

Другий закон стосується Церков, центр яких знаходиться в країні-агресорі... Сутність закону полягає в тому, щоб Церква ця [ідеться про УПЦ МП] в своєму статуті не ховалася за назвою «Українська Православна Церква», будучи залежною від Російської Церкви. І тому закон вимагає, щоб у статуті було сказано, що та Церква є частиною Російської Православної Церкви… Митрополит Київський є перший член Священного Синоду Російської Православної Церкви. То залежний він від цього Синоду чи не залежний? Залежний. І тому цей закон передбачає, що в назву треба ввести назву свого центру. Якщо ваш центр у Москві, то і назвіть, що ви є частина Російської Православної Церкви...

– Але там ще йдеться про призначення єпископів, – уточнює журналіст. – Про те, що держава повинна це контролювати. Як Ви прокоментуєте?

–Якщо стосується мене особисто, то я би вніс поправку і не включав оце, що треба призначення єпископів тієї Церкви узгоджувати з владою. Тому, що це ставить у залежність Церкву від держави. Тому краще було б цей пункт виключити, – наголосив Предстоятель Київського Патріархату.

7 червня 2017 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Почесний Патріарх Філарет
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери