
Святителя Андрiя, архієпископа Критського (712–726). Преподобної Марфи, матерi Симеона Дивногорця (551). Мучеників Феодота i Феодотiї (108). Священномученика Феодора, єпископа Киринейського (310)...
Два тижні медики, пацієнти й усі бажаючі молитимуться перед ковчежцем із частинкою мощей Великомученика й цілителя Пантелеймона в лікарняних установах обласного центру. Паломництво розпочав митрополит Луцький і Волинський Михаїл у храмі обласної клінічної лікарні. Реліквію для прощі передала Пантелеймонівська парафія с. Рованці Луцького районного деканату (настоятель протоієрей Сергій Коць).
Акафіст святому з владикою служили віце-канцлер і старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, який є відповідальним за проведення паломництва, настоятель лікарняної парафії Пантелеймона Цілителя протоієрей Назар Бабій, духовенство кафедрального собору Святої Трійці, капелани лічниць, медперсонал та хворі.
У проповіді архіпастир наголосив, що тіло людини хворіє від недуг душі. Тому, за словами владики, потрібно лікувати найперше душевні, а вже потім тілесні немочі. Лікуватися з вірою, закликав владика, бо «віра укріпляє і звершує чудеса». Митрополит побажав усім хворим, аби за молитвами цілителя Пантелеймона Господь руками медиків уздоровив і підтримав їх. Але не забувати, наголосив владика, дякувати і прославляти Творця за здоровий стан та життєві сили.
Як повідомив інформаційній службі єпархії о. Олександр, надалі святиня перебуватиме в таких закладах (зі служіннями акафіста й молебню великомученикові):
4 листопада – Волинський пологовий будинок;
5 листопада – станція швидкої медичної допомоги та обласна дитяча лікарня;
6 листопада – поліклініка № 2 та Луцька міська клінічна лікарня;
10 листопада – поліклініка № 1;
11 листопада – поліклініка № 3 та військовий госпіталь ветеранів;
12 листопада – тубдиспансер і онкодиспансер, хоспис;
13 листопада – Волинська обласна клінічна лікарня (с. Боголюби);
17 листопада – Волинська психіатрична лікарня № 1 (с. Липини).