Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл: чому ми впадаємо в депресію?
Новини

Владика Михаїл: чому ми впадаємо в депресію?

15 листопада 2015 р. Проповідь митрополита Луцького і Волинського Михаїла на завершення Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

Цю тему розкрив митрополит Луцький і Волинський у проповіді, виголошеній 15 листопада, у неділю 24-ту після П’ятдесятниці, на завершення Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.

Владика пояснює, що депресія – то відсутність віри. Коли людина живе і працює з Богом, нічого зайвого до неї не вчепиться, каже архіпастир. «А коли живеш без Бога, то доходиш до тупика». Тому митрополит пропонує працювати для добра ближніх і для спасіння своєї душі, аби не було депресії. Він наводить приклади: якщо батьки жили не для Бога, а лише для дітей, які виросли, одружилися, то залишаються самі й нібито зникає смисл у житті. Звичайно, можна жити й суто для себе, але це егоїзм, а жити для спасіння своєї душі – це правильно.«Життя продовжується, – запевняє архієрей. – Тому жити потрібно во славу Божу, піклуючись про спасіння душі, даруючи любов ближнім і працюючи для своєї Батьківщини». Він наголошує, що потрібно постійно чинити добро: і в двадцять років, і в дев’яносто, бо «добрі справи дають нам можливість потрапити в Царство Небесне».

Щоб не нападали депресії, душу треба тримати в чистоті, за словами владики, щоб її диявол не мучив. Як пише апостол Павло: «вже не я живу, а живе в мені Христос». Там, усередині нас, має жити Бог. Не хтось інший, не легіон нечистої сили, а Господь. «Не скорбота, не депресія, а радість», – зазначив митрополит.

Насамкінець він побажав парафіянам, щоби вони могли і хотіли завжди працювати над храмом власної душі – над своїм тілом, щоб воно не було наповнене гріхами і присутністю диявола, а чистотою, де живе Христос.

16 листопада 2015 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери