
Святителя Кирила, архієпископа Єрусалимського (386). Мучеників Трофима і Євкарпія (бл. 300). Преподобного Анина, ченця...
Із цієї нагоди в обласному центрі та в деканатах відбулися поминальні богослужіння та заходи.
Зокрема, 28 листопада, як і щороку, пройшла хресна хода від кафедрального собору Святої Трійці на Замкову площу. Дорогою для молитовного спомину зупинилися біля меморіального знака волинянам, які рятували біженців зі Сходу в голод 1947 року (територія Хрестовоздвиженського храму). Коло пам‘ятника жертвам політичних репресій відслужили заупокійну літію по загиблих. Її очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
У слові архіпастир зазначив, що голодомори на наших землях в минулому столітті – найжорстокіші прояви порушення Божої заповіді «Не вбий!» з боку більшовицької влади. Одну з причин голодоморів владика вбачає в пасивності великої частини народу під час національно-визвольних змагань, у «сліпому слідуванні ідеалам та закликам радянських вождів» та в постійних наріканнях на свою владу. Бо джерелом влади є народ, і наші предки пожали плоди своєї байдужості.
Наостанок владика закликав завжди пам’ятати загиблих у тих подіях, не просто віддаючи їм належну шану, а й задля неповторення помилок.
В акції взяли участь: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, луцький міський – протоієрей Михайло Онищук, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, інше соборне і міське духовенство, викладачі та студенти ВПБА, голова ОДА Володимир Гунчик, міський голова Микола Романюк, громадськість.
Подібні заходи відбулись і в інших деканатах єпархії.
А напередодні настоятель парафії Великомученика Пантелеймона в обласній клінічній лікарні протоієрей Назар Бабій відслужив заупокійну літію та взяв участь у відкритті виставки «Спротив геноциду» у Волинському краєзнавчому музеї.