Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЦерква і державаЄпархія вшанувала пам’ять жертв голодоморів
Новини

Єпархія вшанувала пам’ять жертв голодоморів

28 листопада 2015 р. На Замковій площі у Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії

Із цієї нагоди в обласному центрі та в деканатах відбулися поминальні богослужіння та заходи.

Зокрема, 28 листопада, як і щороку, пройшла хресна хода від кафедрального собору Святої Трійці на Замкову площу. Дорогою для молитовного спомину зупинилися біля меморіального знака волинянам, які рятували біженців зі Сходу в голод 1947 року (територія Хрестовоздвиженського храму). Коло пам‘ятника жертвам політичних репресій відслужили заупокійну літію по загиблих. Її очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

У слові архіпастир зазначив, що голодомори на наших землях в минулому столітті – найжорстокіші прояви порушення Божої заповіді «Не вбий!» з боку більшовицької влади. Одну з причин голодоморів владика вбачає в пасивності великої частини народу під час національно-визвольних змагань, у «сліпому слідуванні ідеалам та закликам радянських вождів» та в постійних наріканнях на свою владу. Бо джерелом влади є народ, і наші предки пожали плоди своєї байдужості.

Наостанок владика закликав завжди пам’ятати загиблих у тих подіях, не просто віддаючи їм належну шану, а й задля неповторення помилок.

В акції взяли участь: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, луцький міський – протоієрей Михайло Онищук, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, інше соборне і міське духовенство, викладачі та студенти ВПБА, голова ОДА Володимир Гунчик, міський голова Микола Романюк, громадськість.

Подібні заходи відбулись і в інших деканатах єпархії.

А напередодні настоятель парафії Великомученика Пантелеймона в обласній клінічній лікарні протоієрей Назар Бабій відслужив заупокійну літію та взяв участь у відкритті виставки «Спротив геноциду» у Волинському краєзнавчому музеї.

30 листопада 2015 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Волинська православна богословська академія, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький міський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери