Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЦерква і державаВладика Михаїл дав інтерв’ю з нагоди другої річниці Євромайдану
Новини

Владика Михаїл дав інтерв’ю з нагоди другої річниці Євромайдану

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл

Митрополит Луцький і Волинський відповів на запитання кореспондента Волинського радіо в передачі «Видноколо».

Високопреосвященний зазначив, що, на відміну від першого Майдану, перемогу якого пов’язували тільки з вождем, другий Майдан згуртував громадянське суспільство. Його мета полягає насамперед у подоланні корупції, що пронизала все українське суспільство. Проте хабарництво не слід розцінювати  тільки як скверну чиновників та багатіїв. Доки рядові громадяни не відвикнуть за кожною великою і дрібною справою нести «подарунок», годі надіятися, що цього не робитимуть політики чи підприємці. Адже вони йдуть угору саме з народу.

В той же час, будучи при владі й при грошах, верхи суспільства зобов’язані по-Божому розпоряджатися тим, що дав їм Господь. Інакше критична маса народного невдоволення знов і знов призводитиме до чергового Майдану.

З іншого боку, за вченням Церкви, законне багатство само по собі не гріх, якщо ним користуватись не тільки на благо своє, своєї сім’ї, а й усього загалу. Більш того, буде гріхом, якщо людина має змогу, умовно кажучи, купити ще один завод, але не купить його, не створить нових робочих місць для тисяч громадян, не піклуватиметься про їхній добробут. Підприємець має ретельно виконувати свої обов’язки перед Богом і ближніми – добре і чесно вести свій бізнес, а двірник – ретельно мести двір, водій – ретельно водити автомобіль... Кожен повинен дивитися перш на себе і змінювати країну на краще, починаючи з себе, наголосив архієрей.

Повністю інтерв’ю владики Михаїла можна прослухати у розділі «Аудіо» нашого сайта.

26 листопада 2015 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери