
Святителя Кирила, архієпископа Єрусалимського (386). Мучеників Трофима і Євкарпія (бл. 300). Преподобного Анина, ченця...
Звичай малювати, випалювати хрести на будівлях, одвірках поширений на Маневиччині, Любешівщині, Камінь-Каширщині, Горохівщині, Цуманщині та інших регіонах. Та чи є це християнським звичаєм, чи язичницьким, дізнавалися журналісти інтернет-видання «Перший».
Так, голова інформаційно-видавничого центру є пархії протоієрей Віталій Собко пояснив: якщо звичай пов’язано із глибокою вірою та прославляє Господа, то він має право на існування. В іншому ж випадку – це забобон чи якийсь магічний ритуал, тож, звичайно, церква засуджує таке.
Навколо християнства утворилося безліч народних традицій. Деякі тягнуться ще з язичницьких часів, інші є переосмисленням церковних звичаїв. За словами душпастиря, щодо малювання хрестів на одвірках канонів немає, але подекуди виробилася така традиція з нагоди Водохреща. Це ніби свідчення християнської віри для тих людей, хто приходить і бачить хресне знамення.
Таких місцевих традицій дуже багато. І кожна, очевидно, має під собою якийсь ґрунт, символізм та пояснення. Хоча буває, що традиція починається з одним задумом, навіть суто практичним, а далі переосмислюється і набуває іншого значення.