
Тиждень 4-й Великого посту
Священномученикiв, що в Херсонесi єпископствували: Василiя, Єфрема, Капитона, Євгенiя, Єферiя, Єлпидiя та Агафодора (IV). Преподобного Павла Препростого (IV)...
Божественну літургію разом із владикою правили декан протоієрей Василь Шняк, настоятель церкви архімандрит Яків (Мільян), інше духовенство. Архієрейські благословенні грамоти вручено активним парафіянам.
У слові високопреосвященний зазначив, що в цьому селі завжди лунали українське слово та молитва. Господь за нашими молитвами тут увінчав внутрішню боротьбу, щоб знову стати вільними і справжніми господарями на своїй землі. Закликав любити Бога, Україну, бо це – наш край, наша Вітчизна. І необхідно проявляти свою любов до наших воїнів, частіше говорити їм, що їх люблять і чекають. Але найбільше треба любити Всевишнього, бо Він дає нам день, добрий урожай, а іноді й випробування.
Навесні громада вирішила залишити Московський патріархат, проте документально справа затягнулася на декілька місяців. 11 серпня фахівці облдержадміністрації провели перевірку й опис майна у Свято-Троїцькому храмі та передали громаді в постійне користування церкву і дзвіницю. Як уже повідомляла інформаційна служба, 14 серпня о. Яків відслужив тут першу літургію і вперше тоді молитва лунала українською мовою.
Дерев’яну церкву в Соколі засновано в XVI столітті. 1853 року вона згоріла і була відбудована. Це пам’ятка архітектури місцевого значення, де зберігається чимало реліквій, що перебувають на обліку в держреєстрі.