Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниСеменюк Іван, протоієрейВідзначено ювілей церкви в Прилуцькому
Новини

Відзначено ювілей церкви в Прилуцькому

9 липня 2017 р. Церква Йоана Хрестителя в с. Прилуцьке Ківерецького деканату. Світлина інформаційної служби єпархії

З нагоди 80-річчя храму Різдва Йоана Хрестителя у цьому селі Ківерецького деканату митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію.

На проповіді виcокопреосвященний, зокрема, сказав: те, що вісімдесят років тому ваші діди-прадіди поставили церкву в своєму селі, свідчить про їхню любов до Бога. Але храм, трапляється, використовують для псевдорелігійних цілей, наче політичний агітмайданчик. Господь же сказав у Святому Письмі: «Дім Мій домом молитви назветься». Тож церква має постійно наповнюватись молитвою. Приходити до храму молитися означає прагнути духовного зростання, крок за кроком змінюватись на краще. Живучи на землі, повинні дбати й про земне, однак земні турботи не можуть затіняти наших турбот про вічне життя, нам не слід надто прив’язуватись до земного.

Із владикою служили ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель парафії протоієрей Василь Мураль, інше духовенство. Разом з усіма молилися, зокрема, народний депутат України Ірина Констанкевич, сільський голова Валентин Арчебасов.

Після Божественної Літургії відправлено заупокійну літіюна могилі попереднього настоятеля протоієрея Василя Шаха, який служив тут 40 років, та освячено новозбудовану дзвіницю на подвір’ї церкви.

Потому архієрей вручив церковні нагороди жертводавцям: орден Миколая Чудотворця – Сергію Мостинцю, медалі «За жертовність» – Володимирові та Олександру Мостинцям, Дмитрові Мельнику, Сергієві Гончаруку, Русланові Тарасюку, Сергієві Лесику та Сергію Кондратюкові. Благословенними грамотами відзначено активних парафіян.

У 1937 р. цей Божий дім освятив єпископ Луцький Полікарп (Сікорський), на той час вікарій Волинської єпархії. Також відомо, що архітектором храму був знаний митець, суспільно-політичний і релігійний діяч Сергій Тимошенко.

10 липня 2017 р. Інші новини за рубриками: Ківерецький деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Іван Семенюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери