
Субота
Преподобного Феофана, сповідника, Сигріанського (818). Праведного Финеєса (бл. 1500 р. до Р. Хр.). Святителя Григорія Двоєслова, папи Римського (604). Преподобного Симеона Нового Богослова (1021)...
У польській Ченстохові волинських богомільців уперше запросили на молитву під час відкриття чудотворного образа Божої Матері в каплицю Діви Марії, куди можна потрапити за окремими дозволами і де моляться перші особи Польщі. Після відкриття ікони вірні проходять навколо неї навколішки.
Далі шлях проліг на німецьку столицю. Оглядову подорож прочани розпочали з місця заснування Берліна. До речі, походження назви не має нічого спільного зі словом «Beer», що означає «ведмідь», який є державним символом країни. Насправді – це «місто на болоті».
Мандрували Берліном увечері, коли передріздвяне місто особливо гарне, вигравало різнокольоровими вогнями, сяяло різдвяними ялинками, а дерева оповивали святкові гірлянди.
На місці заснування стоїть величний кафедральний собор. Гранітну будівлю звели в стилі бароко і височіє вона на 114 метрів. Також прочани проїхалися місцями, які закарбувалися як найтрагічніші сторінки міста, зокрема, біля колишніх катівні й гестапо. Не оминули й місця, де стояла Берлінська стіна, що розділяла місто навпіл.
Панорама прекрасного передріздвяного Дрездена відкривається, коли під’їжджаєш до мосту через Ельбу. Велично постає собор Гофкірхе («придворна церква») у стилі рококо. Також узбережжям розкинулися палацовий комплекс Цвінгер, каплиця замку Торгау, Академія мистецтв, Художня школа й готична Кройцкірхе, тобто церква Хреста.
Європа вражала багатством, спокоєм, передріздвяною радістю. Але дивлячись на всю цю розкіш, огортав сум, що за більш як тисячу кілометрів люди вже не першу сотню літ виборюють право на самоутвердження. Тому в кожного подумки зринало найбільше бажання, яке чекають від приходу у світ Спасителя, – про мир в Україні, наголосила керівник паломницького центру «Україна» Лариса Савчук.