Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниПилипець Юрій, протоієрейЄпархія відзначила 50-річчя митрополита Михаїла
Новини

Єпархія відзначила 50-річчя митрополита Михаїла

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл приймає вітання з нагоди 50-річчя. Світлина інформацйної служби єпархії.

Святкові заходи розпочались 11 травня Божественною Літургією в кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку, після якої владика приймав вітання від духовенства та мирян. А по обіді в міському Палаці культури відбулась урочиста академія.

За Богослужінням із керуючим нашою єпархією молились: архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, єпископ Володимир-Волинський Матфей, вікарій єпархії, канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, декани, намісники і намісниці монастирів, студенти ВПБА, вірний люд.

Після Відправи від імені єпископату Церкви вітальний адрес ювіляру виголосив владика Онуфрій, а владика Матфей – від імені духовенства нашої єпархії. Високопреосвященний, дякуючи за поздоровлення, зазначив, що 50 років – не дата підбиття підсумків, а лише побудови планів. Про свої плани архіпастир сказав так: «Свою місію в житті я визначив – це служіння Богу і людям».

Під час урочистої академії демонструвався фільм про ювіляра «Свою місію в житті я визначив…», звучали духовні твори та народні в сучасній обробці від таких колективів: архієрейський хор «Оранта», чоловічий хор храму Холмської ікони Божої Матері в Луцьку «Аксіос», квартет «Акорд», акапельний джазовий септет «Дабл войз», духовий оркестр «Любарт» Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Стравінського.

Завершилось дійство черговим вітанням від імені всіх волинян єпископа Матфея та міського голови Миколи Романюка. Ювіляр же виголосив подячне слово.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (у миру Тимофій Зінкевич) народився 9 травня 1966 року. У 1984-му закінчив Почаївське СПТУ № 1. Із 1984 по 1987-й – служба на військово-морському флоті. У 1994 році закінчив Санкт-Петербурзьку духовну семінарію, а в 1998-му – Київську духовну академію. 12 жовтня 1997 року висвячений на ієромонаха, 21 жовтня 2000-го – у сан єпископа з титулом Сумський і Охтирський. Із 2002 по 2004-й перебував на чернігівській кафедрі, з 2004-го – на волинській. У 2009 році піднесений до сану архієпископа, у 2012-му – до сану митрополита. Відзначений орденами Князя Володимира Великого ІІІ ступеня, Юрія Переможця, «За заслуги» ІІІ ступеня.

12 травня 2016 р. Інші новини за рубриками: Єпархія, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Анатолій Александрук, Ігуменя Анастасія (Заруденець), Протоієрей Роман Бодак, Протоієрей Іван Бонис, Протоієрей Володимир Вакін, Протоієрей Іван Зеленко, Архімандрит Константин (Марченко), Архідиякон Микола Коць, Ігуменя Марія (Ігнатенко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Михайло Онищук, Протоієрей Юрій Пилипець, Протоієрей Володимир Присяжнюк, Протоієрей Андрій Сидор, Протоієрей Микола Цап, Протоієрей Василь Шняк, Ігумен Яків (Мільян)
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери