Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНикодим (Смілий), ієромонахПредставники ВПБА на міжнародній медичній конференції (оновлено)
Новини

Представники ВПБА на міжнародній медичній конференції (оновлено)

Викладачі Волинської православної богословської академії стали учасниками Другої Міжнародної науково-практичної конференції «Лікарі та медсестринство: трансформація в умовах війни та поствоєнне відновлення».

За повідомленням сайта vpba.edu.ua, зустріч організовано Волинським медінститутом у змішаному форматі. Співорганізатор – Волинська православна богословська академія. 16 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл, кандидат історичних наук, благословив захід та взяв участь у його відкритті в РЦ «Промінь» (просп. Грушевського, 2 обласного центру).

На першому пленарному засіданні «Досвід і трансформація галузі охорони здоров’я під час війни» ректор ВПБА, кандидат богословських наук, член Наукового товариства ім. Т. Шевченка протоієрей Володимир Вакін виступив із доповіддю «Впровадження в Україні нового професійного стандарту „Капелан в охороні здоров’я“». У перший день конференції під час пленарного засідання ведучими були професор, член-кореспондент НАН, дійсний член НТШ Валентина Чоп’як та професор, член НТШ Ігор Трутяк. Наступного дня, 17 травня, відбулися секційні засідання у духовному виші, в яких взяли участь інше духовенство та науковці. Доповідачі – викладачі та студенти Академії, зокрема, медичний капелан протоієрей Назар Бабій, капелан 6-го прикордонного Волинського загону, магістр релігієзнавства священник Руслан Левочко, та викладач Дарина Вакіна та лікарняний священник Рівненської обласної дитячої лікарні студент ВПБА Богдан Олійник.

Про особливості служіння медичного капелана на прикладі Волинської обллікарні розповідав о. Назар, про принципи становлення його в Україні – о. Руслан, про мультидисциплінарний підхід – матінка Дарина, про участь церков і релігійних організацій у формуванні соціальних стандартів у сфері медичної допомоги та духовної підтримки хворих – о. Богдан. Секцію «Медицина як служіння: капеланство, соціум, етика» модерували проректор ВПБА з наукової роботи, кандидат історичних наук протоієрей Владислав Фульмес та кандидат історичних наук Валентина Кихтюк.

У рамках II Міжнародної конференції в стінах Академії відбулися також дні студентської науки – 2024. Із доповідями виступили студенти ВПБА, в яких, зокрема, йшлося про особливості розвитку медицини в Київській Русі та діяльність лікарів-ченців, про Братства та їхню роль в організації медичної допомоги, про Церкву та питання біоетики. Ведучі – кандидат географічних наук ігумен Никодим (Смілий) та Богдана Патута. На завершення всі учасники отримали дипломи.


20 травня 2024 р.
Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія, Священик Назар Бабій, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Ієромонах Никодим (Смілий)
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери