Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНецькар Микола, протоієрейУ День гідності та свободи молилися за героїв
Новини

У День гідності та свободи молилися за героїв

21 листопада, коли Церква відзначає Собор Архістратига Михаїла та iнших небесних сил безплотних, священнослужителі й миряни Волині молитовно вшанували героїв «Небесної сотні» й АТО з нагоди Дня гідності та свободи.

В обласному центрі, на Театральному майдані, відправили заупокійну літію перед фотостендом загиблих, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Виголошуючи слово, владика висловив упевненість, що «Небесна сотня» в боротьбі за Україну надихалась Архістратигом Михаїлом. Саме під його захистом перебували борці зі злом і саме в стінах Михайлівського Золотоверхого монастиря шукали порятунку. Завдяки їм «тепер ми не просто електорат, тепер ми українці – господарі своєї землі».

«Ми говоримо сьогодні про мир. Але я би говорив сьогодні не просто про мир, а про перемогу, – підкреслив архієрей. – Тому бажаю усім нам перемоги, щоб настав мир. Лицеміри тільки будуть ходити різними “шествіями”, казати про мир – і тут же подавати зброю, і тут же переховувати сепаратистів. А справжні захисники кажуть: „До перемоги! Хто, як не я?“».

У молитві, зокрема, взяли участь: декан протоієрей Микола Нецькар та інші клірики кафедрального собору Святої Трійці, голова ОДА Володимир Гунчик, міський голова Микола Романюк, інші представники влади, військові, громадськість.

Пізніше канцлер єпархії протоієрей Микола Цап разом із делегацією Волинської православної богословської академії побував на перегляді тематичної композиції «Нас не поставлять на коліна, бо дух свободи й гідності не згас» у Палаці культури Луцька.

Молитва за спокій душ українських героїв на Театральному майдані пролунала й напередодні, 20 листопада. На прохання активістів громадських організацій її провів ієромонах Іларіон (Зборовський), благочинний домового храму Всіх волинських святих Волинської православної богословської академії.

21 листопада 2016 р.
Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Ієромонах Іларіон (Зборовський), Протоієрей Олександр Безкоровайний, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Володимир Подолець, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери