Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНецькар Микола, протоієрейПатріарх Філарет прибув у Луцьк (оновлено)
Новини

Патріарх Філарет прибув у Луцьк (оновлено)

27 травня 2018 р. Патріарх Філарет в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії Розпочався візит Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у нашу єпархію з нагоди храмового свята кафедрального собору Святої Трійці, що в обласному центрі.

27 травня, надвечір, на межі Рівненської й Волинської єпархій Святійшого зустріли митрополит Луцький і Волинський Михаїл та канцлер єпархії протоієрей Микола Цап. Близько 19.30 кортеж приїхав до центральної брами Троїцького храму.

Тут високого гостя привітали: декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук, декан монастирів архімандрит Константин (Марченко), інше місцеве духовенство, голови ОДА Олександр Савченко, заступник голови облради Роман Карпюк, виконувач повноваження міського голови Григорій Пустовіт, інші представники влади, громадськості, багато вірян. Учні Центру християнського виховання дітей та молоді, виголосивши віншування, вручили Його Святості коровай.

Із нагоди прибуття Першоієрарха Київського Патріархату у храмі відправили подячний молебень. Після Многоліття владика Філарет звернувся з вітальним словом.

«Я дуже радий, що Господь і в цьому році сподобив мене прибути в місто Луцьк для того, щоб звершити завтра Божественну Літургію в День Святого Духа.

Ми відчуваємо на собі дію благодаті Святого Духа. Тому що коли б не Його допомога, то ми державу не мали б. А завдяки тому, що Господь допомагає нам, надихає наш народ на подвиг, ми маємо свою державу і свою Церкву.

Думаю, ви знаєте, добре знаєте, що ми чекаємо від Вселенського Патріарха Томос, тобто, документ про автокефалію нашої Церкви. Наша Церква – автокефальна, помісна, велика, але поки що невизнана. І нам цей Томос про автокефалію потрібний як визнання нашої Церкви Вселенським Православ’ям. Ми молимось і просимо, щоб Господь далі надихав Вселенського Патріарха не відступать від свого наміру. І надихав нашого Президента і Верховну Раду довести цю справу до кінця.

Згадаємо 92-й рік, коли утворився Київський Патріархат. Невелика була Церква. Але сьогодні Київський Патріархат є найбільшої Церквою не тільки в Україні, а найбільшою Церквою і в Православ’ї, крім Російської Церкви. Російська Церква залишається найбільшою, але за нею іде Київський Патріархат. От скажіть, чи то не діє благодать Святого Духа? Й оскільки вона велика і державна [тобто церковнослов’янською – сильна, міцна], то Вселенський Патріарх змушений визнавать нашу Церкву. Тому будем молитися, щоб Господь довів цю справу до кінця».

Завтра, 28 травня, в День Святого Духа, під проводом Предстоятеля Церкви відправлять Божественну Літургію у луцькому кафедральному соборі, яка розпочнеться о 9.00.

27 травня 2018 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Володимир Вакін, Архімандрит Константин (Марченко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Михайло Онищук, Почесний Патріарх Філарет, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери