Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМистецтвоВідбувся концерт «Оранти» на підтримку ЗСУ
Новини

Відбувся концерт «Оранти» на підтримку ЗСУ

Благодійний виступ архієрейського хору «Оранта» кафедрального собору Святої Трійці пройшов у луцькому костелі Апостолів Петра й Павла.

Концерт духовної музики «Попри війну. Віра. Надія. Весна» відбувся з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Під керівництвом регента заслуженого діяча мистецтв України Василя Мойсіюка прозвучали твори Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Михайла Вербицького, Артема Веделя, Миколи Леонтовича, Анатолія Авдієвського. Уперше слухачі почули твір «Отче наш» латвійського композитора Ріхарда Дюбри, який на початку повномасштабного вторгнення російських загарбників створив його як духовну підтримку нашому народові, передав ноти луцьким хористам.

Ріхард Дюбра написав музику на український текст Господньої молитви. Підзаголовок твору звучить так: «Молитва за Україну. Слава Україні на все життя!». «А ще ми, громадяни країн Балтії, хочемо показати Україні свою підтримку, адже ми на власній шкірі пережили це і знаємо, що таке російська окупація», – переказав композитор.

На сайті volyn.com.ua зазначено: всі духовні твори «Оранти», у т. ч. пасхальні, – про Україну. Василь Васильович міркує, що під час війни наче й «не до музики». Однак без неї, такої, що може служити, неможливо жити: «Чим можемо загладити те, що наші хлопці там, а ми тут? Тим, чим можемо… Цей концерт – подяка нашим героям!»

А донька керівника пані Катерина нагадала, що «23 серця плачуть на хорах 8 років війни». Хористи «Оранти» супроводжують прощання з нашими воїнами у соборі Святої Трійці церковним співом. Молитовно проводжають бійців, вбираючи біль, крик і плач рідних.

По-особливому звучала молитва «Отче наш»: в унісон у серцях кожного. Концерт завершився спільним виконанням духовного гімну «Боже великий, єдиний!»

У мистецькому дійстві взяв участь народний артист України, актор Волинського облмуздрамтеатру ім. Т. Шевченка Олександр Якимчук.

Під час концерту на потреби 14-ї окремої механізованої бригади ім. Князя Романа Великого лучанами зібрано понад 26 тисяч гривень.


31 травня 2022 р.
Інші новини за рубриками: Благодійність, Мистецтво
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери