Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМистецтвоФільм про діячку, яка відродила дзвонарське мистецтво
Новини

Фільм про діячку, яка відродила дзвонарське мистецтво

Світлина з сайта uagit.tv Документальну кінострічку про Галину Марчук презентували в мистецькому салоні «Артист» у Луцьку.

У фільмі «Від автогаража до науковця черезкінобудку» йдеться про те, як ініціаторка фестивалю дзвонового мистецтва «Благовіст Волині» пройшла свій шлях дзвонарки. Як розповіла пані Галина, за «совєтів» дзвонити по церквах було заборонено. Вперше почула дзвони у 1980-х роках, коли прийшла працювати науковим співробітником у Державний історико-культурний заповідник Луцька.

Проте невдовзі сама опанувала цей інструмент і 1989 року вперше він залунав на відновленій дзвіниці в луцькому соборі Святої Трійці. «12 година ночі, Пасха, я піднялась на дзвіницю, і отець дав благословення, і я почала дзвонити. Звичайно, для людей був шок. Попадали на коліна, взмолились. Я не могла до тями дійти, бо то перший раз я так привселюдно на людях дзвонила».

Зйомки кінострічки тривали близько року на різних локаціях, зокрема, в Жидичинському Свято-Миколаївському монастирі.

Автор ідеї фільму Руслана Мельник, режисер Лариса Петлій. Фільм створено за підтримки департаменту культури Луцької міської ради, Обласного науково-методичного центру культури Волині. Творці кінострічки обіцяли викласти її у вільному доступі в мережі «Інтернет».

30 грудня 2021 р.
Інші новини за рубриками: Мистецтво
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери