Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМистецтвоЛуцький церковний хор – лауреат престижного конкурсу
Новини

Луцький церковний хор – лауреат престижного конкурсу

Хор «Кредо» парафії Холмської ікони Божої Матері (художній керівник і регент Катерина Токало) отримав другу премію ІХ Всеукраїнського хорового конкурсу ім. Миколи Леонтовича.

Прослуховування учасників у завершальному турі відбувалося в Національній музичній академії столиці, а гала-концерт із нагородженням переможців – у залі Національної філармонії. За вимогами конкурсу, виконували п’ять творів різних епох: XVI–XVIII століть, сучасних композиторів та народну пісню в обробці Леонтовича. У виконанні «Кредо» це були: «O magnum misterium» Томаса-Луїса де Вікторії, Хоровий концерт № 22 «Ти моя кріпость, Господи» Артемія Веделя, «Нехай воскресне Бог» (псалом 67) Ганни Гаврилець, українська народна пісня «Гей у світлиці», традиційний спіричуел (духовна пісня афроамериканців) «Didn’t My Lord Deliver Daniel?» в аранжуванні Мозеса Гогана.

Окрім участі в конкурсі, луцькі хористи співали на Божественній літургії у трапезному храмі Софії Київської.

Як розповів луцький декан та настоятель парафії протоієрей Михайло Онищук, громада дуже пишається своїм церковним хором, який створено у 2009 р. Регент Катерина Токало – викладач Луцького педагогічного коледжу, закінчила Львівську музичну академію ім. М. Лисенка.

«Кредо» налічує більше двадцяти учасників. Колектив тричі брав участь у фестивалях «Благовіст Волині», «Різдвяні піснеспіви», «Великодні дзвони» (Львів), «Днесь рождається від Діви» (Львів), «Пентікостія» (Київ), «Відгомін Різдва», «Прощання з колядою» (Львів), фестивалі-конкурсі «Ти не згасла, зоре ясна з Холмської гори», де отримав гран-прі. Хор виконує духовні твори Дмитра Бортнянського, Артемія Веделя, Миколи Дилецького, Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича, Якова Яциневича, Анатолія Архангельського. Разом з тим і сучасних композиторів – Романа Гурка, Ганни Гаврилець, Олени Юнек.

За словами п. Катерини, було дуже престижно стояти на сцені, де виступають провідні колективи України. Сподівається розвивати цей рівень і рухатись уперед. Регент мріє, аби цей хор був творчою одиницею Луцька, виконував професійну музику, зокрема, старовинну українську, яка є досить складною, та поєднував інші жанри хорового співу. Але літургія – це основне. Служіння в церкві дає натхнення та наснагу для творчості.

Найпрестижніший в нашій країні конкурс хорів розпочали проводити у 1988 році. Цьогорічний присвячено 100-літтю діяльності Хорового товариства імені М. Леонтовича. Мета – сприяти розвиткові цього мистецтва, продовжувати і збагачувати традиції української музично-хорової культури, підносити її значенняв духовному житті суспільства, ініціювати створення додаткового простору можливостей для молодих співаків і диригентів України. Головні засновники й організатори – Міністерство культури, Національна всеукраїнська музична спілка та згадане Товариство.

21 жовтня 2021 р.
Інші новини за рубриками: Мистецтво, Луцький міський деканат, Протоієрей Михайло Онищук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери