Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМихаїл (Зінкевич), митрополитВладика Михаїл – на церемонії нагородження медиків
Новини

Владика Михаїл – на церемонії нагородження медиків

Митрополит Луцький і Волинський взяв участь у відзначенні медичних працівників орденом Святого Пантелеймона, що проходило на території Окольного замку (вул. Кафедральна, 6).

Захід «Під покровом святого Пантелеймона» розпочали із благословення керуючого єпархією, який входить до Регіональної ради Відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» (голова Ірина Горавська).

Високопреосвященний, вручаючи церковні нагороди волинським медикам Андрієві Лігуну та Вікторові Базилюку, зазначив: «Дякую за високу довіру й можливість брати участь у ваших засіданнях, висловлювати від імені Церкви свою думку. Я впевнений, що на Волині найкращі лікарі й найкраща медицина. І хочу, щоби цю високу планку підтримували чергові здобутки».

Також було представлено ще двох номінантів: Івана Бобрика, завідувача нейрохірургічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, й Олександра Солобчука, начальника служби охорони здоров’я (начмед бойової бригади) 15-го мобільного прикордонного загону, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини Луцького медцентру реабілітації учасників бойових дій.

Учасники заходу – митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, представники влади, медичних установ, зацікавлені лучани.

Ідею високої відзнаки започатковано на горі Афон у монастирі Святого Пантелеймона під час візиту туди Президента України Віктора Ющенка.

Великомученик і цілитель Пантелеймон з давніх часів вважається покровителем лікарів. Молитви хворих, із вірою звернені до нього, приносять полегшення, зцілюють від фізичних і духовних недуг. Пантелеймон жив у кін. ІІІ – на поч. ІV ст. в Римській імперії (м. Нікомідія Віфанської провінції). Батько його був язичником, а мати – християнкою. Хлопчика назвали Пантолеоном (грецькою означає «по всьому лев»), і лише пізніше, коли отримав цілительські й духовні дари, люди стали називати його «Пантелеймон» – «усемилостивий». Земне життя угодника було коротким: він прийняв мученицьку смерть іще юним. Оповідають, що Пантелеймон навчався наук стародавніх греків, проявляв чудові здібності, відрізнявся приємною вдачею і манерами.

Орден Святого Пантелеймона – це відзнака за професіоналізм та милосердя, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров'я. Відзнаку засновано у 2009 р. Міністерством охорони здоров'я спочатку як «Хрест Пантелеймона Цілителя». Її благословили предстоятелі трьох найбільших християнських церков України.


20 травня 2024 р.
Інші новини за рубриками: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери