
Вівторок
Преподобного Феофилакта, сповідника, єпископа Нiкомидiйського (842-845). Апостола Єрма (I). Священномученика Феодорита, пресвiтера Антіохiйського (361-363). Преподобного Дометiя (363)...
Із високопреосвященним служили архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, єпископ Слов’янський Всеволод, вікарій Донецької єпархії, духовенство цієї і Волинської єпархій. Це, зокрема, луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, головний військовий капелан єпархії протоієрей Михайло Бучак. Свято прикрасили співом ченці жидичинського монастиря на чолі з архімандритом Константином (Марченком).
У проповіді архієрей наголосив, що відкриття цього храму чи навіть цілого духовного центру – це початок кінця «русского мира» на Донбасі.
Також у Відправі взяли участь народний депутат України Дмитро Лубінець, представники влади, громадськості, близькі та побратими загиблих, жертводавці.
Чотири роки тому 22 травня недалеко від місця, де споруджено цей Божий дім, стався напад російських військових на бійців 51-ї ОМБр. У цьому підрозділі несли службу волиняни, в пам’ять про яких і звели храм.
У грудні 2016 р. владика Михаїл освятив місце під будівництво церкви. У травні минулого року відбулося закладання капсули, яка мала вигляд ключа із зображенням Луцького замку, на місці побудови церкви Святителя Миколая Чудотворця, у якому взяла участь делегація волинських священнослужителів.
Гроші – 5 мільйонів гривень – збирали і на Волині, і на Донбасі. Тож у Волновасі постав цілий духовний комплекс: храм, дзвіниця, капличка, гуманітарний центр. Для збору коштів організатори, зокрема, провели кілька благодійних аукціонів.
Очолює цю волноваську парафію душпастир із нашого краю – ігумен Макарій (Дядюсь).