Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниКіверецький деканат7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці
Новини

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці З нагоди свята у церквах єпархії пройдуть урочисті Відправи. В її головному храмі – луцькому кафедральному соборі Святої Трійці – Божественна Літургія розпочнеться о 10.00.

У єпархіальному календарі зазначено, що цього дня престольні празники відзначають: собор Благовіщення Пресвятої Богородиці в Ковелі, церкви в Луцьку, селах Веснянка Ківерецького та Гредьки Ковельського районного благочинь. 15 років тому (в 2001-му) освячено храм Апостолів Петра і Павла в селищі Голоби Ковельського районного деканату.

Благовіщення – одне з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви. Завжди відзначається 7 квітня. Зазвичай випадає в дні Великого посту. Тоді, з огляду на величність торжества, на трапезі вірним дозволяється вживання рибних страв.

Благовіщення Діви Марії сталось у той час, коли Вона була заручена зі старцем Йосифом. Древній переказ оповідає, що архангел Гавриїл уперше явився Діві Марії зі словами «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою» біля джерела, де Вона звичайно набирала воду (в Біблії про це не йдеться). Канонічне Євангеліє засвідчує, що він з'явився Їй у домі Йосифа Обручника. Передання говорить, що Богородиця саме читала ось це місце із книги пророка Ісаї: «Діва в утробі прийме і народить Сина, і наречуть ім'я Йому: Еммануїл» (Іс. 7:14), тобто «З нами Бог». Тож архангел сповістив Діві Марії, що настав час здійснення цього пророцтва: «і ось зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім'я Йому Ісус» (Лк. 1:31). Пречиста здивовано запитала: «як же станеться це, коли Я мужа не знаю?» (Лк. 1:34). Блаженний Феофілакт, пояснюючи це місце, говорить, що то не було проявом недовіри словам архангела, а проявом здивування. Після чого небесний посланець відповідає: «Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим!.. Бо не буває безсилим у Бога ніяке слово» (Лк. 1:35, 37). Своєю ж відповіддю на це Діва показала нам чудовий приклад смирення: «Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм» (Лк. 1:38).

Отже, свято Благовіщення встановлено на згадку про принесення вісником Божим, архангелом Гавриїлом, благої вісті, тобто доброї новини, про майбутнє народження від Духа Святого і Марії Діви Сина Божого. Воно є початком нашого спасіння, початком Нового Завіту.

На Святій Землі дбайливо зберігаються численні місця, пов'язані з життям Ісуса Христа і Матері Його. Так, збереглось те саме джерело, біля якого, згідно з переданням, архангел Гавриїл уперше зустрів майбутню Богородицю. Джерело названо на честь Діви Марії, сучасна церква біля нього (відбудована в 1870 році) – на честь Архангела Гавриїла. Над місцем другого явлення небожителя теж споруджено величний храм. Частково збереглось помешкання, в якому відбулося Благовіщення Божої Матері. Ранні християни, бажаючи означити місце, де стояла Діва Марія й архангел Гавриїл, спорудили там дві гранітні колони.

4 квітня 2016 р.
Інші новини за рубриками: Ківерецький деканат, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький районний деканат
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери