Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниКіверецький деканатУ Жидичині відбулося особливе успенське Богослужіння
Новини

У Жидичині відбулося особливе успенське Богослужіння

У неділю після Успіння Пресвятої Богородиці у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, що в с. Жидичин Ківерецького деканату, відправили Єрусалимську Ранню з чином погребіння плащаниці Пречистої Діви Марії. Свято очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Зворушливий богослужбовий чин на честь цього богородичного торжества тут проходить уже всьоме. У давні часи така Відправа була поширена, проте з часом її призабули, а з ХІХ ст. почали відроджувати в православних обителях.

Уперше цього дня на богомілля до Жидичина прийшли паломники з Луцька. Їх згуртував ієромонах Никодим (Смілий), намісник нового Братського монастиря Воздвиження хреста Господнього, що в обласному центрі.

Розпочалося служіння на фундаменті майбутнього собору, далі – хресний хід до каплиці на скиту Святого Духа, що на околиці села, де продовжили правити.

Із владикою служили: декан монастирів і намісник жидичинської обителі архімандрит Константин (Марченко), луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук, луцький районний – протоієрей Володимир Присяжнюк, маневицький – протоієрей Андрій Закидальський, місцеве духовенство та з інших єпархій. Молилися ченці й черниці наших монастирів, багато мирян.

У проповіді архієрей зауважив, що цього дня ми оплакуємо і радіємо водночас. Адже «найбільша скорбота, яка є на серці й душі», коли більше не бачимо тих, хто пішов у вічність. Але «віра і перемога Христа над смертю укріпляє у вірі: ті, хто відходить від нас, – не зникають», – висловив упевненість високопреосвященний. Вони залишаються у нашій пам’яті та, найголовніше, молитві.

За словами митрополита Михаїла, сьогоднішня молитва звершується на спомин про Божу Матір, Яка після Свого успіння не залишає нас. Тож ми радіємо, маючи живе спілкування з Богородицею через молитву.

4 вересня 2017 р. Інші новини за рубриками: Чернецтво, Деканат монастирів, Ківерецький деканат, Протоієрей Андрій Закидальський, Архімандрит Константин (Марченко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Михайло Онищук, Протоієрей Володимир Присяжнюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери