Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниХромяк Андрій, священикДушпастир про секс, проституцію і контрацептиви
Новини

Душпастир про секс, проституцію і контрацептиви

Про позицію церкви стосовно дошлюбних стосунків, використання запобіжних засобів та про діяльність повій поділився з інформаційним агентством «Конкурент» (сайт konkurent.ua) викладач Волинської православної богословської академії священник Андрій Хромяк.

Нагадаємо, це видання публікує серію матеріалів, виокремивши десять найбільш актуальних, складних, гострих, дискусійних тем та обговоривши їх із представниками конфесій, представлених в обласному центрі. Четверту публікацію із серії «Що думає Бог» присвячено темі сексу, інтимних стосунків, контрацептивів та можливої легалізації проституції.

Як зауважено у вступному слові, ще не так давно дошлюбний інтим вважався ганебним у суспільстві. Та змінився час і погляди на деякі речі радикально змінилися. Тепер послугами «масажних» салонів, стриптиз-клубів і секс-шопів давно нікого не здивуєш.Чи йдуть провідні світові релігії «в ногу з часом» і змінюють свої усталені догми й ставлення до таких речей, чи залишаються стояти на своїх цінностях, сформованих тисячоліттями?

Представник ВПБА зазначив, що близько року тому із благословіння Вселенського Патріарха Варфоломія розроблено соціальну концепцію, яка розглядає різні аспекти сучасного життя, у тому числі інтимної сфери. «В цій концепції йдеться про те, що Православна церква не проти використання неабортивних контрацептивів у шлюбі. Тобто презервативів чи таблеток, які не шкодять вже сформованому плоду, живому організму. Стосовно абортивних контрацептивів, то, звичайно, ставлення Православної церкви до них є негативним».

Про поняття любові о. Андрій зазначив: «У людей, які лише починають будувати свої стосунки, ще любові немає, а є закоханість. Тобто людина відчуває певну ейфорію і радість, коли зустрічається з кимось, спілкується, пізнає людину». А справжня любов приходить тільки у сім’ї й тільки тоді, коли подружжя працює над собою. «Секс – це не просто фізична насолода. Адже коли чоловік і жінка зближуються між собою – це зближення ще й духовне».

Православна церква стоїть на позиції, щоб зберігати незайманість до шлюбу. Адже в такому разі любов може розквітнути й проявити себе значно яскравіше. Тому дівчині варто берегти себе, як то було колись, для свого чоловіка. Так само і хлопець має берегти себе для дівчини. Для того, щоб любов, над якою вони працюватимуть у шлюбі, була повню, цілісною і яскравою, підкреслює священник Андрій Хромяк.

Про проституцію душпастир зазначив, що варто знати причину, чому людина стає на цей шлях. Адже вона є наслідком позиції людини, що хоче заробити гроші, продаючи своє тіло.

«Я читав публікацію про жінок, які заробляють таким чином у нас у Луцьку. Згідно зі статистикою, наведеною медійниками, близько 60 % [тих] жінок роблять це через алкогольну і наркотичну залежність. Через цю згубну пристрасть вони дійшли до такого відчаю. Є частина жінок, які грішать через те, що не мають іншого способу заробити гроші, або не хочуть його шукати. Для них це найлегший шлях», – міркує священник.

Ще є студентки, які так намагаються підзаробити. А для деяких людей ця «робота» є можливістю прогодувати сім’ю. Це питання як держави, так і церкви. Можливо, ми мало уваги звертаємо на жінок, які страждають від певних пристрастей: алкоголізму, наркоманії тощо. Церква ніколи не буде підтримувати легалізацію цього гріха, бо пам'ятаємо приклад міст Содому та Гоморри.

«Не важливо, добровільно людина обрала цей шлях чи під впливом обставин, – гріх лишається гріхом. Втім, церква засуджує гріх, але шкодує грішника. Тому коли стається якась проблема, священник повинен зрозуміти, що стало причиною цього. Адже завжди є якесь підґрунтя, якийсь камінь, за який людина зачепилася і впала. Тому важливо людину підтримати і допомогти піднятися», – сказав душпастир.

18 січня 2022 р.
Інші новини за рубриками: Священик Андрій Хромяк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери