Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДимитрій (Франків), ієромонахУ Луцьку відбулися заходи до 25-ї річниці Київського Патріархату
Новини

У Луцьку відбулися заходи до 25-ї річниці Київського Патріархату

26 червня 2017 р. Конференція у ВПБА з нагоди 25-тої річниці Київського Патріархату. Світлина інформаційної служби єпархії

З нагоди ювілею третього відродження Помісної Православної Церкви в Україні митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив молебень у кафедральному соборі Святої Трійці. З ними служили: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан монастирів та прес-секретар єпархії архімандрит Константин (Марченко), інші благочинні, намісники монастирів, духовенство.

Потому на могилі колишнього очільника єпархії митрополита Луцького і Волинського Якова (Панчука) відслужили панахиду.

Наукове засідання відбулось у камінному залі Волинської православної богословської академії (ВПБА). Розпочалося воно зі слова о. Миколи, який розповів про утворення Української Православної Церкви Київського Патріархату як правонаступниці Київської митрополії Константинопольського Патріархату. Виступили староста кафедрального собору протоієрей Володимир Подолець, декан богословського факультету ВПБА протоієрей Василь Лозовицький, ківерецький благочинний протоієрей Іван Семенюк, насельник жидичинського чоловічого Свято-Миколаївського монастиря ієромонах Димитрій (Франків). Доповідачі розповіли, зокрема, про діяльність чернецтва, створення академії та її функціонування, життя нашої єпархії за роки незалежності.

Архієрей зазначив, що сьогодні ми відзначаємо «чверть століття від дня народження Київського Патріархату» і саме такі дати «піднімають на поверхню пласт питань, які показують, що ми робимо правильно». Також високопреосвященний зауважив, що важливим є об’єднання усіх православних українців у єдину Помісну Церкву та утвердження єдиного духовного центру в Києві.

Крім цього, владика Михаїл порушив питання історизму нашої єпархії та краю, обговорив організаційні питання з очільниками благочинь.

26 червня 2017 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Єпархія, Протоієрей Анатолій Александрук, Ієромонах Димитрій (Франків), Протоієрей Андрій Закидальський, Архімандрит Константин (Марченко), Священик Василь Лозовицький, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Володимир Подолець, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери