Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДіти і молодьХристиянська етика має бути в кожній школі, жити в кожній дитині – матінка Наталія Ротченкова
Новини

Християнська етика має бути в кожній школі, жити в кожній дитині – матінка Наталія Ротченкова

Про духовну освіту та чому шкільний предмет «Основи християнської етики» важливий і для дітей, і для батьків, і для держави, своїми думками поділилася досвідчений педагог.

Напередодні нового навчального року Наталія Ротченкова, голова луцького міського об’єднання викладачів предметів морально-духовного спрямування, переможниця багатьох конкурсів, авторка підручників та дружина священника під час інтерв’ю для інформаційно-аналітичного видання insider-media.net розповіла про власний досвід викладання у школах, як недільних, так і загальноосвітніх.

Насамперед, зауважила Наталія Іванівна, найкращим для виховання людини є Слово Боже, з нього все розпочинається. Вона пригадала, як багато років тому було вирішено, щоб недільні школи діяли у кожній парафії. «Митрополит Луцький та Волинський Михаїл ініціював семінари для священників парафій Волинської єпархії, ми ділилися досвідом та своїми знаннями. Владика спонукав, щоб діти більше знали про Бога», – розповіла пані Наталія.

За словами матінки, усе насамперед залежить від батьків. Аби вони могли відповісти на численні запитання своїх дітей, їм треба теж багато читати, наповнюватися духовно, ходити до церкви, вивчати Святе Письмо. «Хто засіває перші зерна? Звісно, що батьки. І саме вони разом зі своїми дітьми мають пізнавати Бога», – переконана педагог. Якщо родителі хочуть, аби їхня дитина була щасливою, мають привести її до Господа.

«Біблія – це орієнтир, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації, як побороти свій гнів, як стриматися. Все це вчитель показує, пояснює на прикладі біблійних історій», – ділиться вчителька. В недільній школі, за її словами, дитина не лише знає Десять заповідей Божих, а найголовніше – вона їх розуміє. А ще важливо – оточення, люди, які поряд. «Адже дитина як дерево. Щоб дерево родило хороший плід, то його треба обробляти від шкідників, поливати, доглядати», – підкреслює педагог.

Наталія Ротченкова є співавторкою підручників з основ християнської етики. «Вже грифовано програму для 1–11 класів, підручник для п'ятикласників теж грифовано і видано. Готуємо для шостого класу, збираємо кошти на його видання», – поділилася в інтерв’ю пані Наталія. «Хто хоче долучитися, усі реквізити є на сторінці Василя Жуковського у фейсбуці, відомого професора, священнослужителя… Василь Миколайович – генератор упровадження основ християнської етики в кожній області України, у кожній школі», – наголошує матінка. Адже, за її словами, дуже важливо, щоб християнська етика завітала до кожної української сім'ї, жила в серці кожної дитини, бо цей предмет робить наш народ згуртованим, сильним та мудрим. «Це фундамент, на якому повинна будуватися міцна українська сім'я, міцна держава. Фундаментом має бути Слово Боже, фундаментом повинен бути Бог, а Бог є любов, тож усе, що ми робимо, маємо робити з любов'ю», – підсумувала Наталія Іванівна.

За її словами, в Луцьку багато хороших викладачів дисциплін морально-духовного спрямування, вони брали участь і перемагали в олімпіадах, тож нині дуже боляче, що предмет згортається. «Це вирішує школа, директор, але, розумієте, це йде зверху – від Міністерства освіти України. Але все ж велику роль відіграють батьки», – зауважує вчителька. Тим паче, за її словами, є досвід інших країн. Коли там викладали уроки християнства чи християнської етики, в той час був високий рівень освіченості, духовності, економіки. «Нині кожен має сприяти, аби цей предмет було впроваджено в школах. І це треба робити сьогодні, щоб потім, на старості не було соромно. Кожен має запитати себе, що я роблю, аби працювала недільна школа, аби був урок християнської етики?» – поділилася з ведучим матінка Наталія.

29 серпня 2024 р.
Інші новини за рубриками: Діти і молодь, Церква і держава, Наталія Ротченкова
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери