
Спомин Таємної вечері. Священномученика Симеона, єпископа Персидського, i з ним мучеників Авделая й Ананiї, пресвiтерiв, Хусдазата (Усфазана), євнуха, Фусика, Азата, мучениці Аскитреї та iнших багатьох (344)...
У черговій телепередачі «Духовна абетка», що виходить на «12 каналі», протоієрей Віктор Михалевич, настоятель парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці, відповідав на запитання журналіста Юрія Ричука щодо воцерковлення дітей.
Панотець насамперед зазначив, що прихід малюків до Бога має розпочинатися з сім‘ї, домашньої молитви рідних, із того, щоб тато й мама самі постійно ходили до церкви. З найменшого віку треба піклуватися, щоб ваше чадо згодом не засмоктала атмосфера порожніх світських розваг та гріхів. Особливо це проявляється в підлітковому, «бунтівному» віці, тож саме тоді родителі б’ють на сполох і шукають, як церква може зарадити негативній поведінці.
Нині в ПЦУ є достатньо напрацьований досвід роботи з дітьми й молоддю різного віку. Яскраві приклади в нашій єпархії – діяльність Центру християнського виховання при кафедральному соборі Святої Трійці, Жидичинського монастиря і, звичайно ж, луцької Введенської парафії (так званого Дитячого храму – вул. Конякіна, 25-В).
Для цього використовуються різні засоби: і недільні школи, і літні табори, і недалекі прощі, й мультфільми з обговоренням, і театральні сценки та заняття в хорі й музичних ансамблях, і пісні навколо вечірнього вогнища, і футбол та велокрос, і настільні ігри, і довірливі розмови зі священнослужителями, котрі вміють працювати з дітьми. Ясна річ, велику увагу приділяють поступовій участі в православних відправах, зануренню в молитовну атмосферу відповідно до дитячого сприйняття. У цій справі чимало трудяться християни-психологи, християни-педагоги під керівництвом досвідчених душпастирів згідно з напрацьованими методиками та власною харизмою.
Тож татам і мамам потрібно передусім подавати приклад воцерковленості своїм дітям та звернутися до православного виховного осередку, радить священнослужитель. До речі, номер телефону отця Віктора – 099 474-5189.