Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДеканат монастирівУ Луцьку вшанували волинського страстотерпця Данила Братковського
Новини

У Луцьку вшанували волинського страстотерпця Данила Братковського

25 листопада 2015 р. Хресна хода  від в’язниці в Луцькому замку до місця страти Данила Братковського. Світлина з сайта volynnews.com

В актовому залі Волинської православної богословської академії (ВПБА) з благословення ректора протоієрея Володимира Вакіна професорсько-викладацький склад і студенти спільно з працівниками й студентством інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки провели пам’ятну академію, присвячену вшануванню угодника (бл. 1642 – 1702 рр.). На урочистому заході з доповідями виступили вчений секретар СНУ Лариса Семенюк та завідувач кафедри практичних дисциплін ВПБА протоієрей Василь Клочак. Про це повідомив сайт Vpba.org.

З нагоди дня пам’яті мученика духовенство, козацтво, студентська молодь, громадськість хресною ходою повторили його останню дорогу – від в’язниці в Луцькому замку до місця страти, а потім до Хрестовоздвиженської церкви. Біля храму ієромонах Никодим (Смілий), насельник Жидичинського чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, звершив канон в пам’ять святого. Присутні долучилися до жалобного дзвону як символу вдячних нащадків.

У храмі (вул. Данила Галицького, 2), в крипті (підземній частині) якого похоронено страстотерпця, Божественну Літургію відслужили настоятель парафії о. Василь Клочак та інше міське духовенство.

Організатором заходів з ушанування мученика стала завідувач Художнього музею Луцька Зоя Навроцька, яка вже багато років популяризує його постать.

Довідково: Данило Братковський — український шляхтич православної віри, який активно протистояв полонізації й окатоличуванню України. Схоплений польськими вояками на Фастівщині з відозвами та листами Семена Палія, був перевезений до Луцька. Тут після катувань поляки стратили його на колишній площі Ринок. Українська Православна Церква Київського Патріархату канонізувала Братковського як місцевошанованого священномученика.

2 грудня 2015 р.
Інші новини за рубриками: Чернецтво, Деканат монастирів, Луцький міський деканат
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери