
Мучениці Матрони Солунської (III–IV). Мучеників Мануїла і Феодосія (304). Преподобного Йоана, прозорливого, Єгипетського (бл. 395)...
Нічне Богослужіння – важливий аспект духовного розвитку громади, переконаний декан монастирів єпархії і намісник жидичинської Свято-Миколаївської обителі.
Душпастир закликає вірян брати участь у полуношниці – службі про спомин нічної молитви Спасителя в Гефсиманському саду. Її відправу у храмі Святителя Миколая Чудотворця відновлено після 191-річної перерви. Буденну полуношницю тут розпочинають о 23.00.
«Участь у нічному Богослужінні брала не лише братія обителі, а й віряни з Жидичина та Луцька... Потрапити на такі Богослужіння може кожен бажаючий. Воно триває всього лиш 30–40 хв, але внутрішнє духовне натхнення після нього неоціниме», – пише о. Константин на своїй сторінці у «Фейсбуці».
Про потребу такої молитви архімандрит говорить: «Для мене і, переконаний, для багатьох вірян церква – це не меморіал християнству. Це місце, де збирається жива громада і творить спільну молитву! Справу спасіння власної душі і прослави Бога! І чим більше громада переживає цю духовну єдність, тим краще кожному осібно й усім, хто навколо такої живої общини».
Тому отець побажав вірянам позбавитися «радянської традиції православ’я» сповідатися і причащатися лише перед Пасхою, а до церкви ставитись, як до музею, що відчинений лише в неділю, а брати активну участь у житті громади, зокрема, й на нічних Богослужіннях.
До речі, щотижня опівночі з п’ятниці на суботу на скиту Святого Духа цього монастиря ченці служать Божественну літургію.