Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДеканат монастирівОсвячено новий храм у Липлянах
Новини

Освячено новий храм у Липлянах

26 грудня 2015 р. Храм Апостолів Петрі і Павла в с. Липляни Ківерецького деканату. Світлина інформаційної служби єпархії.

Чин освячення та Божественну Літургію в новозбудованій церкві Апостолів Петра і Павла с. Липляни Ківерецького деканату очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

З благословення керуючого єпархією цією парафією опікуватиметься чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця, що в сусідньому с. Жидичин. Про це повідомив сайт обителі Сhernectvo.org.

Інформаційна служба єпархії раніше повідомляла, що чин заснування храму і поставлення хреста в Липлянах 11 жовтня здійснив ігумен Константин (Марченко), декан монастирів єпархії, намісник Жидичинської обителі Святителя Миколая Чудотворця. Церкву ж змонтували з розбірної дерев’яної конструкції тимчасового храму Холмської ікони Божої Матері, що в обласному центрі.

Після завершення Богослужіння владика у проповіді наголосив, що то – перша парафія, яка перебуватиме під духовною опікою чоловічого монастиря. Братія виявила бажання побудувати храм саме тут, сказав він. Бо жодне з попередніх поколінь за 430 років не спромоглося звести церкву. І то велике чудо, що за якихось півтора місяці громада має можливість молитися в новозбудованому храмі, зауважив митрополит. І якщо люди матимуть чисте серце, за словами архієрея, то вони побачать, що це чудо, та зрозуміють Господній промисел. «Храм з’являється з Божої волі та за великою вірою людей, – сказав високопреосвященний. – І по молитві декількох Господь благословляє всю громаду». Бо де живе храм – там живе громада, пояснив він. Владика нагадав, що на цьому місці ще зовсім недавно були чагарники. «Але це місце обрав Сам Бог, – наголосив він насамкінець. – Тут звучатиме молитва за всіх і за все».

Окрім о. Константина з архієреєм, зокрема, служили луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук та настоятель парафії ієромонах Никодим (Смілий).

28 грудня 2015 р. Інші новини за рубриками: Чернецтво, Деканат монастирів, Архімандрит Константин (Марченко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Михайло Онищук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери