Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниБезкоровайний Олександр, протоієрейСвято Першого Спаса у кафедральному соборі
Новини

Свято Першого Спаса у кафедральному соборі

У день Винесення чесних древ животворчого хреста Господнього і вшанування мучеників Маккавеїв у храмах єпархії відбулися святкові Богослужіння. Зокрема, у кафедральному соборі Святої Трійці урочисту Відправу, яку відслужили на майдані перед храмом, очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

У проповіді архієрей закликав усіх дякувати Всевишньому. Адже ми живемо тим, що актуальне для нас, і приходимо до церкви найчастіше про щось попросити, щоб Господь помилував нас. «Але не завжди вистачає часу сказати “Дякую!”», – зазначає високопреосвященний.

Ми цього не вміємо, нас життя не навчило, а навпаки – живемо за принципом, що нам «всі повинні»: батьки повинні, влада, держава... А насправді ніхто нікому нічого не «повинен». Усе, що ви робите, потрібно робити з любов’ю. Інакше ми перетворимося виключно на споживачів, пояснює владика Михаїл.

Якщо подивитися на наші стосунки з Богом, то ми стверджуємо, що Всевишній нам повинен дати здоров’я, врожай, роботу... Все нам Господь повинен дати. Але так не буває. Творець допомагає тим, хто трудиться, хто щось робить, нагадав митрополит. Тож варто змінювати своє споживацьке ставлення і навчитися не лише просити у Господа, але й дякувати. «Тому сьогодні прийдіть додому, станьте перед іконою, подивіться на ваші закручені слоїки й банячки і подякуйте Богу, що зима пройде добре», – порадив архіпастир парафіянам, які заполонили соборну площу.

А на завершення Служби, архієрей рясно окропив свяченою водою прихожан та зілля, квіти, мак, мед, які вони принесли.

Протягом дня на площі перед храмом священники продовжили освячувати плоди.

14 серпня 2020 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Олександр Безкоровайний, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Віктор Пушко, Протоієрей Віталій Собко
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери