Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниПразник луцького собору очолив Патріарх Філарет
Новини

Празник луцького собору очолив Патріарх Філарет

У День Святого Духа відбулося урочисте відзначення храмового свята кафедрального собору Святої Трійці. Божественну Літургію з цієї нагоди правило духовенство під проводом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

За Відправою з Його Святістю служили: митрополит Черкаський і Чигиринський Йоан, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, декан собору протоієрей Микола Нецькар, інші декани, священнослужителі нашої та інших єпархій. Співав архієрейський хор «Оранта» (керівник Василь Мойсіюк).

Серед численних мирян, які взяли участь у торжестві, були заступник голови ОДА Світлана Мишковець, секретар міськради Ігор Поліщук, інші представники місцевої влади.

Наприкінці Служби Божої Святійший промовив 30-хвилинну проповідь про дію благодаті Святого Духа в історії і сучасності. Завершуючи слово, Першоієрарх поділився міркуванням, коли в Україні завершиться війна. Для цього необхідно, щоб і влада, і весь український народ покаялися в гріхах, зокрема, корупції, та стали на дорогу правди. Повний текст проповіді буде опубліковано пізніше.

Після традиційного хресного ходу навколо собору владика Михаїл, представники місцевої влади висловили Патріархові подяку за візит, побажавши здоров’я та сили служити й молитися за Україну.

Святкову Відправу транслювало в прямому ефірі Волинське державне телебачення (повтор – о 19-й). Коментували викладач ВПБА Ігор Сацик і керівник єпархіального паломницького центру «Україна» Лариса Савчук.

5 червня 2017 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Володимир Вакін, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Почесний Патріарх Філарет, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери