Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВПБА провела міжнародну конференцію
Новини

ВПБА провела міжнародну конференцію

18 травня 2017 р. Збірник матеріалів за результатами роботи конференції. Світлини інформаційної служби єпархії У Волинській православній богословській академії відбулася науково-практична конференція «Державотворення і помісність Церкви: історичні процеси та сучасні реалії». Приурочено захід до 100-ліття початків українського національно-церковного відродження.

З вітальними словами до присутніх звернулись: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, ректор Академії протоієрей Володимир Вакін, проректор з наукової роботи та інновацій Східноєропейського національного університету імені Лесі Українки Андрій Бояр.

Архіпастир сказав, що події сторічної давнини дуже схожі на сьогодення: війна за єдність та незалежність, боротьба за Помісну Церкву в Україні, європейський вектор. Він зазначив, що оскільки тоді ми допустились помилок і потрапили під тиск тоталітарної машини, сьогодні вже треба зробити висновки, обговорювати це у наукових колах, щоб уникнути помилок попередників.

Як повідомляє сайт Vpba.org, у пленарному засіданні з доповідями виступили: ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький, представник Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Павло Сацький та науковець із Люблінського католицького університету Івана-Павла ІІ Ельжбета Щот. А потім відбулися секційні заняття.

Обговорювались такі теми: еклезіологія автокефалії, визначні церковно-громадські діячі 1917–2017 рр., періодизація боротьби за автокефальність, утвердження помісності в сучасних умовах, богословське осмислення причин і наслідків суспільних трансформацій та змін державного устрою, культурні та екуменічні цінності європейської інтеграції.

Підсумком наукового зібрання стало прийняття резолюції, у якій учасники звертаються до українського суспільства з проханням сфокусувати співпрацю Церкви із державою лише в окремих сферах, зокрема, у вихованні та освіті молоді, соціально-харитативному та капеланському служінні, щоб не втрачалася духовна свобода та щоб не узалежнитись від держави.

За результатами роботи конференції видано збірник матеріалів.

19 травня 2017 р. Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія, Протоієрей Володимир Вакін, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери