Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ Луцьку відспівали народного героя Олега Твердохліба
Новини

У Луцьку відспівали народного героя Олега Твердохліба

Чин похорону за померлим бійцем «Айдару» та головою Спілки воїнів АТО Волині Олегом Твердохлібом у кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії.

Чин похорону за померлим бійцем «Айдару» та головою Спілки воїнів АТО Волині очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл 19 квітня у кафедральному соборі Святої Трійці.

У слові після відправи високопреосвященний зазначив: Господь забрав у вічність того, хто, пройшовши фронт, повернувся живим і продовжував боротьбу вже тут – за права бійців, за правду, за справедливість, за шану. Владика сказав, що метою померлого було бажання, «щоб цінили один одного, підтримували один одного». Поділився і власними спогадами про спочилого: як той неодноразово приходив до нього з одним проханням: «Давайте відзначимо хлопців, давайте їх підбадьоримо».

До заупокійної молитви долучилися сотні небайдужих, серед яких: декани – кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, луцький районний – протоієрей Володимир Присяжнюк, голова ГО «Військові капелани Волині» протоієрей Михайло Бучак, інше духовенство, голова ОДА Володимир Гунчик, секретар міської ради Ігор Поліщук, інші представники влади, близькі та рідні воїна, бойові побратими, громадськість.

Під час загальноміського прощання на Театральній площі звернувся до присутніх о. Михайло, побратим героя. Він сказав: «Це воїн світла! Тому і помер у Світлий тиждень. Це приклад людини, яка народилася за межами України, а став одним із кращих українців». Повідомив душпастир, що померлий достойно і по-християнськи відійшов до Господа, оскільки останній тиждень свого життя щодня сповідався та причащався.

Похоронили бійця на Алеї почесних поховань міського цвинтаря, що поблизу с. Гаразджа.

Олег Твердохліб народився 3 березня 1969 року в місті Руставі у Грузії. Навчався в Руставському політехнічному технікумі за спеціальністю «Обладнання заводів чорної металургії». З 1988-го по 1998-й проходив військову службу в Німеччині, потім у Луцьку. Був рятувальником у Державній службі з надзвичайних ситуацій. Коли розпочалась війна на сході України, Олег Твердохліб був уже військовим пенсіонером. Попри кілька відмов у військкоматах, чоловік вирішив їхати захищати Батьківщину. Так він потрапив у добровольчий батальйон «Айдар» і сформував взвод, бійців якого називали «динозаврами»: у ньому воювали тільки старші за 45 років, але саме вони визволили 12 населених пунктів. Мав кілька поранень. По приходу з війни очолив обласну Спілку воїнів АТО. Останні роки тяжко хворів, але, як пригадують друзі, ніколи не падав духом. Помер Олег Твердохліб 17 квітня 2017 року.

20 квітня 2017 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький міський деканат, Луцький районний деканат, Протоієрей Михайло Бучак, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери