
Віддання свята П’ятдесятниці. Преподобного Микити, сповідника, єпископа Халкидонського (IX). Священномученика Євтихiя, єпископа Мелітинського (I), мучениці Єликониди (244). Священномученика Елладiя, єпископа (VI–VII)...
Божницю облаштували у будинку мешканця цього села Володимира Гайдучика, який передав його під церкву.
У проповіді на завершення відправи архієрей зазначив, що сьогодні у селі з’явилося місце, де будуть збиратися на молитву, яка звучатиме рідною мовою. І всі бажання мати українську церкву стають реальністю.
Ми почули про велику звістку – майбутнє народження Ісуса Христа, потім згадуємо про велику милість Божу – воскресіння праведного Лазаря, далі нас чекають Страсний тиждень, зокрема, й Голгофа, але потім настає Воскресіння. Це все дуже схоже на наше сьогоднішнє життя: є часи занепаду, відродження, страждання, але завжди приходить перемога добра над злом.
У вашому селі, наголосив владика, була церква, і ви ходили до неї, і вважали, що так має бути. Потім побудували ще одну, але прийшов час і зрозуміли: «Ми хочемо своєї церкви, де будемо молитися своєю мовою», – підкреслив керуючий єпархією.
Також архіпастир зауважив, що тепер це велике село не лише за кількістю мешканців, а й за духом. «Це – справжнє українське село. Ви – господарі свого села, господарі свого Полісся», – запевнив владика Михаїл.
У спільній молитві взяли участь декани: ратнівський – протоієрей Роман Бодак, ковельський міський – протоієрей Анатолій Александрук, старовижівський – священик Іван Зеленко, настоятель парафії священик Микола Гамера, духовенство Ковельського, Ратнівського благочинь. Також були перший заступник голови облради Олександр Пирожик, сільський голова Анастасія Павлович та преставники громадськості.