Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці
Новини

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці

З нагоди торжества у храмах єпархії пройдуть урочисті Богослужіння. В луцькому кафедральному соборі Святої Трійці, зокрема, Божественна Літургія розпочнеться о 10.00.

Як повідомляє єпархіальний календар, престольні свята відзначають собор у Ковелі, церкви в Луцьку (заснована 10 років тому), селах Веснянка Ківерецького деканату та Гредьки Ковельського районного благочиння.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найбільших, дванадцяти свят Православ’я. Воно щороку відзначається одного і того ж дня.

Благовіщення Діви Марії відбулось у той час, коли Вона була заручена зі старцем Йосифом. Древнє передання розповідає, що Архангел Гавриїл двічі являвся Діві. Перший раз зі словами «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою!» з'явився біля джерела, де Вона звичайно набирала воду. Підтвердження цій думці – давня іконографічна традиція, яка зображає цю зустріч саме біля криниці. Вдруге Архангел з'явився Марії в домі Йосифа Обручника.

Передання говорить, що Богородиця в цей час читала слова з книги пророка Ісаї: «...Діва в утробі прийме і народить Сина, і наречуть ім'я Йому: Еммануїл» (Іс. 7:14). Слово Еммануїл перекладається як «З нами Бог». І ось Архангел сповістив Богородиці, що настав час здійснення цього пророцтва: «і ось зачнеш в утробі, і народиш Сина, і наречеш ім'я Йому Ісус» (Лк. 1:31). Діва Марія запитала: «Як же станеться це, коли Я мужа не знаю?» (Лк. 1:34). Блаженний Феофілакт, пояснюючи це місце, говорить, що то не був прояв недовіри словам Архангела, а прояв здивування. Небожитель відповів: «Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим ... Бо не буває безсилим у Бога ніяке слово» (Лк. 1:35, 37). Своєю відповіддю на слова Архангела Пречиста показала нам чудовий приклад покори: «Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм» (Лк. 1:38).

Як бачимо, це свято нагадує нам про благовіщення – принесення благої вісті (доброї новини) Архангелом Гавриїлом про майбутнє народження від Духа Святого і Марії Діви Сина Божого, Господа Ісуса Христа.

Благовіщення є початком нашого спасіння, початком Нового Завіту. Церква Христова співає цього дня: «Сьогодні початок нашого спасіння і виявлення Божої таємниці» (тропар свята).

На цю благу вість людство чекало тисячі років. Чому ж так довго ми ждали сповнення Божої обітниці? Святі отці пояснюють: обіцянка Всевишнього здійснилась тоді, коли прийшла у світ Діва Марія, духовно досконаліша навіть за найвищі розряди янголів («чесніша від херувимів і незрівнянно славніша від серафимів»), через лоно Якої у світ людей могла ввійти як Людина Друга Іпостась Триєдиного Бога – Ісус Христос.

На Святій Землі дбайливо зберігаються численні місця, пов'язані з життям Спасителя та Матері Його. Так, досі є те саме джерело, біля якого, згідно з переданням Церкви, небожитель уперше зустрів Пречисту. Джерело названо на честь Діви Марії, церква ж біля нього (відбудована в 1870 році) – на честь Архангела Гавриїла.

На місці другого явлення небесного вісника теж споруджений величний храм. У його підземеллі збереглось помешкання, в якому й відбулося благовіщення Божої Матері. Християни перших століть, бажаючи означити це місце, спорудили дві гранітні колони: одна – де стояла Діва Марія, друга – де стояв Архангел.

6 квітня 2017 р.
Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери