Волинська Епархія Української Православної Церкви
Київського Патріархату
офіційний сайт
Головна НовиниАрхієрей: ми постимося формально
Новини

Архієрей: ми постимося формально

26 березня 2017 р. Проповідь митрополита Луцького і Волинського Михаїла в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії Митрополит Луцький і Волинський Михаїл під час проповіді, виголошеній у 4-ту неділю Великого посту на завершення Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці, наголосив на двох напрямках нашого постового подвигу – власне посту і молитві.

Архіпастир пояснив, що піст – це обмеження не лише у їжі, але починається з їжі. На жаль, сьогодні ми все «звужуєм і переводимо лише на їжу... – зазначив високопреосвященний. – Ми виконуєм якісь речі формальні… І, здається, піст прийшов, то піду один раз посповідаюся, і то як всі разом, щоб не встиг ще все розказати, а вже допустили до Причастя. І думаєш, щоб все так швиденько пройшло». А не пройде, запевняє владика. У такому випадку «пустий той піст. Для тебе він пустий. Бо він безрезультативний». А для християнина так не має бути. «Не може піст пройти нерезультативно, якщо людина вела себе в ньому так, як вчить свята Церква. Не може. А можете все змінити в своєму житті. Все! “Я можу все в укріпляючому мене Господі”, – так говорить Священне Писання. Я можу все, якщо з Богом. Якщо щось не міняється, значить ти щось не так робиш», – наголосив митрополит.

Тому владика Михаїл побажав: «Не кидати слова божественного змісту, чи літургійного, чи церковного», а настійно молитися, розмовляти з живим Господом.

27 березня 2017 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери