Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ деканатах єпархії помолилися за Тараса Шевченка
Новини

У деканатах єпархії помолилися за Тараса Шевченка

10 березня 2017 р. Заупокійна молитва у Луцьку з нагоди чергової річниці упокоєння Тараса Шевченка. Очолює митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Світлина інформаційної служби єпархії.

З нагоди чергової річниці упокоєння великого Кобзаря духовенство та миряни нашого краю піднесли заупокійну молитву. В обласному центрі її очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Хресним ходом священнослужителі, викладачі та студенти Волинської православної богословської академії рушили від кафедрального собору Святої Трійці до пам’ятника українському генію, що перед головним корпусом Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

На завершення заупокійної літії владика виголосив слово, зазначивши: «Ми не приходимо сюди до купи каміння і металу, ми приходим до образа, який шануємо». Адже це була людина, в образі якої ми бачимо не лише видатну особистість, але й ідею, державу й надію на майбутнє.

Керуючий єпархією висловив побажання, аби черговий прихід до Шевченка, був кроком нашого зростання і нашої зміни. Зміни на краще. «За будь-яких труднощів рухайтесь уперед, споглядаючи на нашого генія Тараса Григоровича, – закликав високопреосвященний. – Які б перипетії не зустрічались на його життєвій дорозі – все одно творив, писав, рухався, чогось хотів, ніколи не здавався. „Борітеся – поборете!“».

У богослужінні взяли участь: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор ВПБА протоієрей Володимир Вакін, декан собору протоієрей Микола Нецькар, міський декан протоієрей Михайло Онищук, інше місцеве духовенство, представники обласної та міської влади, громадськість.

А напередодні, у день народження Тараса Григоровича, перед цим монументом проводилася мистецька акція «Нас гуртують думи Кобзаря!» Переможцям конкурсу «Мій „Кобзар“», що проходив у її рамках, члени Волинського осередку Спілки християнських письменників України вручили свої книги з автографами та книжки єпархіального видавничого відділу «Ключі».

Подібні відправи та заходи відбулися і в інших регіонах Волині.

10 березня 2017 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький міський деканат, Протоієрей Володимир Вакін, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Михайло Онищук, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери