Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЗ нагоди Різдва Христового у храмах єпархії відбулися Богослужіння
Новини

З нагоди Різдва Христового у храмах єпархії відбулися Богослужіння

7 січня 2016 р. Кафедральний собор Святої Трійці у Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії

У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці урочисту Літургію очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Напередодні, у Навечір’я (Свят-вечір), під проводом владики традиційно відправили Всенічну.

Дещо нетрадиційно, натомість, відбулася зустріч архієрея зранку святкового дня. Перед Божественною Літургією архієрейський хор «Оранта» вітав владику колядками у духовній консисторії, звідки провели митрополита до храму, де його зустріло духовенство собору, вручивши ікону Різдва Христового. Високопреосвященний, благословивши нею вірян, які теж підхопили піднесений спів, розмістив образ на аналої біля різдвяної шопки.

З високопреосвященним служили декан протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство.Службу Божу із заповненого вірними собору транслювало обласне державне телебачення (повтор – увечері). Коментували її викладач Волинської православної богословської академії Ігор Сацик і керівник єпархіального паломницького центру «Україна» Лариса Савчук.

Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета виголосив голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.

У слові, привітавши усіх із величним святом Різдва Христового, архієрей наголосив, що сьогодні ми прийшли у храм, щоб долучитися до співу ангелів, до вітань пастухів та своєю молитвою принести букет хвали новонародженому Ісусові. Адже Господь нам створює можливості, тож ми, справжні християни, звертаючись до Нього з подякою чи проханням, не повинні знімати із себе відповідальності й чекати, що без наших діянь створиться чудо. Навпаки, ми повинні трудитися і дякувати Богу за відкриті перед нами можливості. Владика Михаїл побажав, аби Творець укріпляв наші сили, даючи добрі успіхи, здоров’я і мир.

На завершення архієрейський хор до 100-ї річниці найбільш відомої редакції обробки Миколи Леонтовичем народної пісні «Щедрик» виконав цю композицію перед парафіянами головної церкви Волині.

Разом з усіма молилися луцький міський голова Микола Романюк та інші представники влади.

Після Літургії архіпастир освятив різдвяну шопку, яку традиційно облаштували у водосвятній каплиці на території храму.

7 січня 2017 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери