Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ Крушинці Любомльського деканату освячено храм
Новини

У Крушинці Любомльського деканату освячено храм

25 грудня 2016 р. Біля храму Апостолів Петра і Павла в селі Крушинець Любомльського деканату. Світлина інформаційної служби єпархії

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл у цьому селі освятив нову церкву на честь апостолів Петра і Павла й очолив у ній Божественну Літургію.

Раніше тут ніколи не було храму. Крушинчани належили до парафії Святої Трійці в селищі Головне. Три роки тому на зборах громади вирішено будувати свій Божий дім Української Церкви. 14 липня 2013 р. єпископ Володимир-Волинський Матфей із благословіння єпархіального архієрея відслужив чин заснування храму та поставлення хреста.

Виголошуючи проповідь у день освячення спорудженої церкви, високопреосвященний назвав важливою подією у житті села появу святині. Адже це свідчить про духовний розвиток. Храм є дорогою до Царства Небесного, бо починаємо своє земне життя із Хрещення і закінчуємо відправою похорону вдомі Божому. «Наше життя – у Бозі», – підкреслив митрополит .

Також архіпастир із задоволенням відзначив: сьогодні ми маємо храм у своєму селі, храм своєї православної батьківської віри, храм, у якому звершується молитва зрозумілою нам українською мовою. Усвідомлення цього наповнює душу радістю і впевненістю в майбутньому. Ми виросли духовно.

Разом із владикою правили декани: любомльський – протоієрей Віктор Возняк, шацький – протоієрей Михайло Цвинкилевич, настоятель парафії протоієрей Святослав Нюня, інше духовенство Любомльського, Шацького, Нововолинського деканатів. У Богослужінні взяв участь голова райради Микола Сушик.

На завершення свята вручено високу церковну відзнаку Миколі Романюку, вихідцеві з цього села, який проживає у Дніпрі. Саме він став ініціатором побудови церкви Київського Патріархату на малій батьківщині. Традиційно благословенні грамоти отримали жертводавці та люди, які будували храм.

26 грудня 2016 р. Інші новини за рубриками: Любомльський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери