Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНа місці зародження УПА освячено храм Усіх українських святих
Новини

На місці зародження УПА освячено храм Усіх українських святих

28 серпня 2016 р. В урочищі Вовчак. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив храм усіх свяятих землі Української. Світлина інформаційної служби єпархії.

В урочищі Вовчак Турійського деканату відкрили першу чергу історичного комплексу «Волинська Січ» та відбулася освята нового храму Всіх святих землі Української. Чин освячення та Божественну Літургію в день Успіння Пресвятої Богородиці очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

У слові владика пояснив, чому церкву, споруджену на історичному місці, присвячено українським угодникам Божим. Бо ми причислюємо воїнів УПА до людей святого життя. Вони віддали найцінніше, що у них було – життя за свою землю, за ближніх, за свою віру.

На завершення Відправи архієрей вручив благословенні грамоти голові Турійської районної організації ВО «Свобода» Василю Мазурку та іншим достойникам, які збудували святиню у Вовчаку.

З високопреосвященним служив турійський декан і настоятель храму протоієрей Микола Даньків, інше місцеве духовенство.

Як повідомив сайт svoboda.org.ua, керівник луганської «Просвіти» Євген Дзюба подарував храму ікону святителя Миколая Чудотворця.

Цього ж дня тут було відправлено панахиду перед монументом «Воїну УПА», що неподалік церкви, на території комплексу «Волинська Січ».

За інформацією з «Вікіпедії», урочище Вовчак розташоване на межі Турійського і Володимир-Волинського районів, на території колишнього однойменного села, яке вважається місцем зародження УПА. Наприкінці 1942 року в лісових масивах окружним провідником ОУН «Ящуром» було закладено військову базу Ковельського та Любомльського округів ОУН. В селі розташовували Головний штаб УПА-Північ і штаб Військового округу «Турів». У Вовчаку і прилеглих до нього лісових урочищах було побудовано понад два десятки приміщень, які призначались під адміністративні будівлі, казарми, склади, гарбарні, пекарні, різноманітні майстерні, школи, лікарні.

29 серпня 2016 р. Інші новини за рубриками: Турійський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери