Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниГолос Церкви було добре чутно у День Незалежності в Луцьку
Новини

Голос Церкви було добре чутно у День Незалежності в Луцьку

При відзначенні 25-річчя Незалежності України в обласному центрі відбулися, зокрема, такі події.

У кафедральному соборі Святої Трійці митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив молебень за Україну. В проповіді високопреосвященний зазначив: чверть століття тому ми сприйняли державну самостійність нашої Вітчизни лише як дарунок Божий за всі многовікові злигодні та страждання. Проте, як бачимо, повинні й тепер вистояти у боротьбі за її суверенітет, засвідчуючи твердість нашої віри. Пам’ятаймо, що Бог чекає від нас під час воєнних дій, економічних і політичних перетворень передусім духовного перетворення, міцного стояння у православ’ї.

Після молебню вручено відзнаки військовим капеланам – протоієреям Михайлові Бучаку, Андрієві Мовчанюку, Іванові Гуреєву та священику Олександрові Вронському, а також кільком мирянам. Потому владика молитовно пом’янув усіх загиблих за волю України.

Опісля на Театральній площі під час святкування голова облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив нашому митрополитові державну відзнаку – орден «За заслуги» ІІ ступеня (про відповідний Указ Президента Петра Порошенка ми повідомляли раніше).

На пропозицію владики Михаїла, висловлену на засіданні Волинської ради Церков, урочиста частина святкувань завершилась виступом головуючого ВРЦ (нині за чергою це єпископ Римсько-Католицької Церкви Віталій Скомаровський), що засвідчило єднання християн різних конфесій нашого краю навколо ідей миру і державної незалежності, та співом духовного гімну «Боже великий, єдиний»

24 серпня 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький міський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери