Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМолитовно вшанували в’язнів Луцької тюрми, розстріляних московитами 1941 р.
Новини

Молитовно вшанували в’язнів Луцької тюрми, розстріляних московитами 1941 р.

Скорботні заходи відбулися 23 червня на території Замкового Свято-Архангельського чоловічого монастиря. Богослужіння очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

У слові високопресвященний зазначив, що виною цієї трагедії став людських гріх. І якщо хочемо визволити світ від гріха, спочатку треба очистити, спасти свою душу. Любімо свою землю, любімо Збройні Сили України! Щоб у нас не було непорозумінь між армією і народом, армією і владою, владою і народом. В усьому має бути гармонія і порядок. Хай ця філософія панує в нас на Волині та загалом в Україні.

Із владикою за упокій загиблих, зокрема, молилися: декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, намісник цієї обителі архімандрит Святополк (Канюка) з братією, інше духовенство, а також представники обласної та міської влади, прикордонників, поліції, Нацгвардії.

У ці дні 1941 р. на території тодішньої тюрми кати НКВС розстріляли в’язнів, аби не евакуйовувати їх углиб СРСР. 23 червня вчинено масове вбивство чоловіків і жінок, арештованих та засуджених переважно за проукраїнські погляди. Згідно з архівними документами, станом на 10 червня 1941 р. тут утримували 2754 особи. В основному це члени ОУН, активісти українських економічних організацій, інтелігенція, священно- та церковнослужителі. Після приходу німців деякі могили було розкопано й рідні могли опізнати розстріляних, однак частина трупів лежала під землею. У знайденому через 76 років похованні ексгумовано 107 останків. Їх виявили у п'ятиметровій ямі на глибині двох метрів. За попередніми даними, загиблі – це люди віком до 30 літ. У червні 2019-го проводили нові розкопки, які виявили численні людські рештки.

23 червня 2024 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери