Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини24 червня – Різдво Йоана Хрестителя, День Святого Духа
Новини

24 червня – Різдво Йоана Хрестителя, День Святого Духа

Цього дня згадуємо події, пов’язані з народженням великого угодника, описані в Євангелії від Луки (1:24–25, 57–68, 76, 80).

Перед приходом у світ Месії, Спасителя мав прийти Його попередник, або ж предтеча. Священник Захарія і праведна Єлизавета, родичка Пресвятої Богородиці, проживши до похилого віку, не мали дітей. Але нарешті їхні молитви почуто: народжується син. Господь посилає його, аби приготувати вибраний народ до визнання Ісуса Христа Месією (Йоан народився на шість місяців раніше за Спасителя).

Предтеча виріс у пустелі, готуючи себе до великого служіння строгим життям – постом і молитвою. У тридцятирічному віці Всевишній покликав його проповідувати єврейському народові, закликати до покаяння, кажучи: «Слідом за мною йде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Святим Духом» (Мк. 1:7–8).

Престольний празник відзначають громади: в Луцьку (вул. Гущанська), Ковелі, Цумані, селах Лище Луцького районного, Бахів Ковельського, Кримне, Нові Червища Камінь-Каширського деканатів.

Усі події 24 червня за єпархіальним календарем – ось тут.

21 червня 2024 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери