Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниСвященнослужителі відвідали фотовиставку «З Україною в серці» (оновлено)
Новини

Священнослужителі відвідали фотовиставку «З Україною в серці» (оновлено)

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл із духовенством ВПБА взяв участь у цьому заході в холі головного корпусу Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

Високопреосвященний виголосив слово, у якому, зокрема, нагадав присутнім про з'їзд європейських монархів як дипломатичну зустріч, що відбулася у Луцьку 1429 р. за ініціативи великого князя литовського Вітовта і мету цього зібрання. «Уже тоді, на з'їзді монархів у Луцьку будувався спільний безпековий союз». Оглядаючи експозицію, архієрей зазначив, що перед нами герої, які віддали своє життя за майбутнє і свободу Білорусі. Вони свого часу вийшли на вулицю, щоб мати свою державу. Тож хай ця спільна ідея і надалі нас об'єднує – ідея свободи, ідея великої перемоги, яка називається «Європейський Союз європейських держав».

Потім учасники переглянули ролик про білоруських добровольців.

На завершення заходу владика Михаїл із духовенством молитовно виконали «Вічная пам'ять!» за спочилих героїв, а випускник Волинської православної богословської академії, священник В’ячеслав Кучук промовив молитву Господню «Отче наш» білоруською мовою. Звертаючись до присутніх, панотець зауважив, що незалежна Білорусь можлива лише в разі перемоги України. Тому всі свідомі білоруси в усіх куточках цієї країни підтримують Україну.

Виставку присвячено білоруським героям, які стали пліч-о-пліч із українцями, щоб відстоювати європейські цінності, й загинули у російсько-українській війні, борячись проти московитських окупантів.

У вшануванні пам'яті полеглих білоруських добровольців взяли участь: ректор Анатолій Цьось, представники влади, зокрема заступник голови облради Григорій Пустовіт, військовослужбовці та члени їх родин.

На банерах було представлено 25 фото героїв і їх біографії. Організатор експозиції – благодійний фонд «Вільна Білорусь» (керівник Олексій Фрацкевіч).


11 червня 2024 р. Інші новини за рубриками: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Віктор Пушко, Протоієрей Ігор Скиба
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери