Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНова помісна Церква на ерзянській землі? Диякон Андрій Ковальов прогнозує розпад РПЦ
Новини

Нова помісна Церква на ерзянській землі? Диякон Андрій Ковальов прогнозує розпад РПЦ

Клірик кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку висловився у фейсбуці щодо можливого сценарію дезінтеграції Російської Православної Церкви після краху московитської держави.

«Нарешті у світі почали серйозно говорити про перспективи розвалу росії. Однозначно, що рано чи пізно, але думаю, що ще за нашого життя „імперія зла“ під назвою „російська федерація“ розвалиться і на її руїнах постануть 30-40 нових незалежних держав», – ідеться у дописі о. Андрія. Російська держава століттями використовувала православ’я для поневолення народів і російську церкву – як інструмент боротьби проти національної ідентичності.

Диякон зауважив, що майбутнє РПЦ – розпад на менші помісні автокефальні церкви. «Як приклад я розповів учасникам конференції, що замість Республіки Мордовія постане держава під назвою Ерзянь Мастор, тобто Держава Ерзян… Направду ці землі – далекий уламок давньої Київської митрополії Констанопольської Православної Церкви». Священнослужитель акцентує, що для нас, українських православних, після розпаду РФ постане виклик нової християнської місії для поневолених державою-агресоркою народів.

Тим, хто вважає ідею помісної автокефальної Православної Церкви в Ерзянь Масторі фантастикою, о. Андрій нагадав, що сто з лишком років тому сама ідея автокефалії Української Православної Церкви теж звучала фантастично. Зараз же автокефалія ПЦУ – наша реальність. «І Перемога України у війні з росією, і розвал росії, і автокефалія Православної Церкви в Ерзянь Масторі на нас чекає у майбутньому».

Андрій Ковальов – богослов, релігієзнавець, політолог, історик, журналіст, а нині військовослужбовець, речник Генерального штабу Збройних сил України.


10 червня 2024 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери