Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМіжнародна конференція «Місія Церкви у післявоєнній перспективі України» (оновлено)
Новини

Міжнародна конференція «Місія Церкви у післявоєнній перспективі України» (оновлено)

6 червня у Волинській православній богословській академії відбулася наукова богословська конференція про місію Церкви у післявоєнній перспективі.

За повідомленням сайта vpba.org, захід проходив у змішаному форматі (віддалено і віч-на-віч). Розглядали проблематику: єдність українського православ'я, міжхристиянський діалог, військове і медичне капеланство, роль християнської сім'ї, повоєнна Україна і пошуки дієвих гарантій світової безпеки.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл привітав учасників із подією та побажав успішних дискусій. «Завдяки технічному прогресові маємо можливість бачити один одного, і це нас зближує. Зрозуміло, що війна закінчиться перемогою України. Але ще є питання щодо території та Церкви», – сказав високопреосвященний. Архіпастир сподівається, що скоро буде єдина Церква на нашій великій території, куди ввійдуть ПЦУ, УПЦ (МП) і греко-католики (після скасування Берестейської та Ужгородської уній), із патріаршим устроєм у Києві. «Отаке майбутнє Церкви! Коли Церква об'єднається, тоді буде велика сила, і між усіма має бути любов. А мешканцями територій повинні бути ті, хто перебуває в любові Христовій і причащається з однієї Чаші. Якщо в нас чаші різні, як можемо говорити про єдину Україну і, зокрема, про українську сім'ю?» На завершення владика побажав, щоб на конференції була спільна думка і було прийнято спільну резолюцію-рекомендацію.

Учасники зустрічі – це, зокрема, ректор Волинської православної богословської академії кандидат богословських наук протоієрей Володимир Вакін, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, ректор Українського католицького університету (УКУ) доктор філософії Тарас Добко, президент Центру екуменічних, місіологічних та екологічних досліджень (CEMES) професор світових релігій Американського коледжу в Салоніках (Греція) Ніколаос Дімітріадіс, доктор філософських наук, кандидат богословських наук, професор університету Лойола-Мерімаунт архімандрит Кирил (Говорун), доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України Олександр Саган, доктор біблійного богослов’я, декан філософсько-богословського факультету УКУ протоієрей Юрій Щурко, викладач кафедри Священного Писання і богослів’я ВПБА протоієрей Віктор Пушко.

Конференція продовжилась у секціях, координаторами яких були завідувач кафедри Священного Писання і богослів’я ВПБА кандидат богословських наук протоієрей Василь Лозовицький, завідувач кафедри гуманітарних та практичних дисциплін, кандидат богословських наук, доцент протоієрей Олександр Хорошко.

Вітаючи учасників конференції, о. Володимир Вакін зазначив, що дібрані теми та отримані результати проведених конференцій належно резонують у суспільному просторі та інколи досягають правового вираження на загальнодержавному рівні. «Сьогодні ми просто зобов'язані окреслити образ перемоги та життя в повоєнній Україні. Враховуючи, який великий ідеологічний елемент в загарбницькій агресії нашого ворога, наша сьогоднішня праця має внести потужний внесок у духовний фронт», – сказав о. Володимир.

Душпастир особливо відмітив присутність колег з УКУ на чолі з ректором Тарасом Добком, адже це свідчення співпраці та відновлення давньої традиції Королівства Русі у творенні нашої державності. Він подякував також закордонним друзям і партнерам за їх участь і підтримку.

На пленарному засіданні ведучим був проректор з наукової роботи Волинської православної богословської академії кандидат історичних наук протоієрей Владислав Фульмес.

Конференція відбулася за сприяння ГО «Волинське братство Св. Володимира Великого» та німецького благодійного фонду «Renovabis».


7 червня 2024 р. Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія, Протоієрей Володимир Вакін, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери