Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ ВПБА почали читати Невсипущий Псалтир
Новини

У ВПБА почали читати Невсипущий Псалтир

Студенти Волинської православної богословської академії традиційно розпочали читання Невсипущого Псалтиря, яке звершуватимуть протягом 40-ка днів Великого посту.

Цьогоріч студенти вишу удванадцяте приступили до цієї справи, відслуживши уставне богослужіння в перший день Чотиридесятниці. Особливістю цьогорічної молитви буде вознесення прохань до Господа Бога за всіх воїнів, що захищають українську землю, та за наближення перемоги над ворогом.

За повідомленням на сайті vpba.edu.ua, записки «За здоров’я» та «За упокій» у духовному виші (Луцьк, Градний узвіз, 5) можна подати на другому поверсі від 10.00 до 16.00 в будні, у вихідні та святкові дні – на подвір’ї кафедрального собору Святої Трійці, або на своїх парафіях з поміткою «Невсипущий Псалтир в Академії», чи за номерами телефону (067) 267-28-02, (097) 662-00-97.

Подані імена будуть поминати по декілька разів на день 40 діб.

Засновником традиції вважають преподобного Олександра Константинопольського, який був настоятелем обителі «невсипущих» неподалік річки Євфрат. Святий ігумен Олександр установив у монастирі безперервну молитву. Три роки молився праведник, аби Всевишній відкрив йому Свою волю. Отримавши одкровення, він запровадив у монастирі такий порядок: усіх ченців було розділено на 24 молитовні варти. Змінюючись щогодини, день і ніч вони співали на два лики псалми Давидові, перериваючись лише на звершення богослужінь.

18 березня 2024 р.
Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери