Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниСвічка сама чуда не творить, – керуючий єпархією
Новини

Свічка сама чуда не творить, – керуючий єпархією

У день Стрітення Господнього митрополит Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь у кафедральному соборі Святої Трійці.

На завершення Божественної Літургії архієрей пояснив пастві, що означає стрітенська свічка і чому їй надають особливого значення. Владика розповів, що у старозавітні часи вогонь запалювали, коли приносили жертву, як знак, як знамення. У наші часи ми залишили цей символ, який символізує «жертовник нашої любові, в пам’ять про Світле Христове Воскресіння».

Але сама по собі свічка нічого не варта і чуда творити не буде, запевняє високопреосвященний. Коли в давні часи люди відчували тривогу, що їх може вбити блискавка чи будь-яке інше лихо, вони запалювали свічку і перед нею молилися, аби відвести всяку біду. Зверталися до Господа із проханням благословити дім. Тож лише молитва при свічці має силу і значення, а не сама свічка.

Тому, каже архієрей, якщо хочете сьогодні відчувати себе безпечно, беріть великі свічі й моліться перед ними. Та просіть Бога, аби Він благословив ваш дім. «І будьте самі світлом у темному світі через силу своєї молитви», – радить митрополит.

3 лютого 2024 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери