Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниПерший візит архієрея у Ржищів
Новини

Перший візит архієрея у Ржищів

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відвідав парафію Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці у цьому селі Горохівського деканату (Луцький р-н).

У 9-ту неділю після П’ятдесятниці за Божественною літургією з високопреосвященним молилися: старший декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель протоієрей Роман Грінка, інше духовенство.

Церковними відзнаками нагороджено старосту Володимира Семенюка та інших активних вірян.

Опісля душпастирі хресною дорогою вирушили до місця, де, за розповідями старожилів, колись починалося село, й освятили поклонний хрест, оздоблений образами.

Цей Божий дім має давню і цікаву історію. У cтарі часи на місці теперішнього села був острів, що, вочевидь місцевою говіркою, так і називався – Вістрів, оточений болотами. Після звільнення князем Данилом 1256 р. від татар острів почали заселяти і побудували церкву. Людей із часом збільшувалося, і церква вже не вміщала усіх. У 1395 р. теперішня Горохівщина увійшла до складу Польщі. Вістрівськими землями заволодів шляхтич Жищовський. Від його прізвища, помилково прочитаного як Ржищовський (у польській мові буквосполучення rz читається як ж або ш), походить назва села.

У 1756 р. тут побудували новий храм – Анно-Зачаттієвський. Під час Першої світової війни влада заборонила в ньому богослужіння, з дзвіниці зняли дзвони і вивезли їх. Нові придбали щойно у 1935-му. Тож під час Другої світової селяни вже самі зняли дзвони і закопали їх, аби знову не відібрали. У 1958 р. церкву відкрили, але через два роки знову закрили. І відновили богослужіння через тридцять літ, у 1989-му. Весь цей час віряни берегли свою святиню і за потребою ремонтували її.

У ржищевському храмі трапляються Божі дива. Так, перше чудо помітили у вересні 2022 р. – замироточила плащаниця. Інша подія сталася 28 липня цього року, коли неймовірне сяйво огорнуло купол дзвіниці, а хрест став подібним на постать Богородиці.

У грудні, на престольне свято, віряни відзначатимуть 267-річчя своєї святині, яка є пам'яткою архітектури національного значення.

Громада вийшла з підпорядкування МП і возз’єдналася з Православною церквою України. Торік 7 липня правили першу літургію в лоні ПЦУ.

7 серпня 2023 р. Інші новини за рубриками: Рожищанський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Андрій Сидор
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери