
Спомин Таємної вечері. Священномученика Симеона, єпископа Персидського, i з ним мучеників Авделая й Ананiї, пресвiтерiв, Хусдазата (Усфазана), євнуха, Фусика, Азата, мучениці Аскитреї та iнших багатьох (344)...
Священнослужителі й миряни взяли участь у богослужіннях та скорботних заходах із приводу чергової річниці знищення органами НКВС в’язнів на початку німецько-радянської війни.
У Луцьку хресну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до місця загибелі (колишня луцька тюрма, де тепер Свято-Архангельський чоловічий монастир) та заупокійну літію 23 червня очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
У слові архіпастир зазначив, що шануємо ми цих жертв через те, що вони потрапили в тюрми НКВС просто за те, що любили Україну, хотіли бути господарями на своїй землі. Також високопреосвященний порушив тему відзначення на державному рівні дня початку німецько-радянської війни 22 червня 1941 року. Він вважає, що не потрібно шанувати день агресії одного тоталітарного лідера проти іншого, бо Друга світова війна вже тривала на той час майже два роки і тисячі українців загинули в ній як від комуністичного, так і від нацистського загарбників. «Біда була як від одних, так і від других!». Наостанок він закликав пам'ятати про невинно полеглих, щоб, не забуваючи своє минуле, мати перспективи доброго майбутнього. Слід відкинути байдужість до всього українського.
Із владикою за упокій убієнних молились: єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, намісник Замкового Свято-Архангельського монастиря ігумен Святополк (Канюка) з братією, інше духовенство, представники різних рівнів влади, громадськість.
Потому митрополит очолив ушанування цих жертв у с. Піддубці Луцького районного деканату перед пам’ятним знаком. Це відбувалося тут уперше за часи незалежності. Владика наголосив, що нешанування своїх героїв, нешанування реліквій свого народу є наче плювком в лице рідній матері. Архієрей закликав обирати собі достойних керівників, як світських, так і духовних, щоб вони чинили зі своїми людьми як добрі пастирі, які йдуть завжди і скрізь зі своїм стадом, а не як найманці – при появі вовка втікають. А тому закликав: «Очистіть своє село від бур’яну земного і від бур’яну духовного!»
А напередодні подібні заходи відбулись у Володимирі-Волинському. Тут пройшла хресна хода від собору Різдва Христового до валів, де знаходилася радянська тюрма, в якій було розстріляно в’язнів. Богослужіння тут очолив помічник міського декана протоієрей Ігор Бігун. З ним служило місцеве духовенство. Перед тим літію правили на центральній площі міста, згадавши й загиблих в АТО.