Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниПатріарх Філарет очолив торжество православних лучан
Новини

Патріарх Філарет очолив торжество православних лучан

20 червня 2016 р. Патріарх Філарет біля кафедрального собору Святої Трійці у Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії Сьогодні Предстоятель нашої Церкви очолив храмовий празник кафедрального собору Святої Трійці.

За урочистою Відправою з Його Святістю служили: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, декан собору протоієрей Микола Нецькар, інші декани, священнослужителі нашої та інших єпархій. Співав архієрейський хор «Оранта» (керівник Василь Мойсіюк).

Під час Божественної Літургії Святійший промовив 40-хвилинну проповідь про благодать Святого Духа як у давнину, так і в наші часи. І за Римської імперії, коли Християнська Церква боролася з єресями, і за імперії радянської, коли була поставлена на межу виживання. І тепер вона живе Святим Духом, Який управляє нею та веде нас відомими Йому шляхами. Під Його дією живе і кожна людина. Разом з тим ми повинні розуміти, що головна справа Церкви – не політика, не тільки допомога державі, а ведення Божого люду в Царство Небесне.

Серед численних мирян, які взяли участь у торжестві, були голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, луцький міський голова Микола Романюк, інші представники місцевої влади.

Після традиційного хресного ходу навколо собору Патріарх на паперті храму вручив ордени Рівноапостольного князя Володимира: владиці Михаїлу – другого ступеня, В. Гунчикові – третього. Вони ж подякували Його Святості за візит і високі відзнаки.

Святкову Відправу транслювало в прямому ефірі Волинське державне телебачення (повтор – о 19-й). Коментували викладач ВПБА Ігор Сацик і керівник єпархіального паломницького центру «Україна» Лариса Савчук.

20 червня 2016 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Володимир Вакін, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Почесний Патріарх Філарет, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери