Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниПатріарх Філарет: Господь приведе нас до перемоги
Новини

Патріарх Філарет: Господь приведе нас до перемоги

19 червня 2016 р. Патріарх Філарет в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії Первоієрарх Київського Патріархату прибув до луцького кафедрального собору Святої Трійці, щоби разом із волинянами відзначити престольний празник головного храму нашого краю.

Біля соборної брами високого гостя вітали: єпископ Володимир-Волинський Матфей, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, декан собору протоієрей Микола Нецькар, декан монастирів архімандрит Константин (Марченко), інше місцеве духовенство, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, луцький міський голова Микола Романюк, голова апеляційного суду Волинської області Петро Філюк. Учні Центру християнського виховання дітей та молоді, виголосивши віншування, вручили Його Святості коровай.

Із нагоди прибуття Першоієрарха відправили подячний молебень. На його завершення владика Філарет виголосив проповідь.

Господь керує і Церквою, і світом, і всіма нами, сказав Патріарх. І в Церкві, і в світі, і в кожному з нас діє Святий Дух, треба лише вбачати, «що Господь навіяв на думку, поклав на серце». Творець бажає передусім, аби «ми завжди ходили прямими дорогами, і тоді Господь незрозумілими нам шляхами приведе нас до того, чого ми хочемо. А хочемо насамперед Царства Небесного». Звичайно ж, ми хочемо також миру для нашої країни та єдиної Православної Церкви в ній. Усевишній використовує для досягнення доброї мети навіть безумовне зло. Зрозуміло, що війна – це велика біда. Але саме в цих найгірших умовах проявляється затаєне лукавство одних і неявна добродумність інших. Саме війна виявила наочно, що частина УПЦ (МП) насправді не любить України та її народу. А хлопці, які віддали своє життя за Вітчизну, за ближніх, показали, що ними рухала Божа любов, Святий Дух.

Інший приклад – Всеправославний Собор, що сьогодні розпочався на Криті. Московська Патріархія хотіла б його зірвати, однак Господь показує всьому світу справжнє обличчя «третього Рима» і так наближає визнання Київського Патріархату всім православним світом. Тож Творець, Який виявляє, де правда, а де неправда, приведе побожний народ України до перемоги, підсумував Святійший Патріарх.

Завтра під проводом Предстоятеля Церкви відправлять Літургію у Свято-Троїцькому соборі, яка розпочнеться о 9.00.

19 червня 2016 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Володимир Вакін, Архімандрит Константин (Марченко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Почесний Патріарх Філарет
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери